Birds Build Nests Underground (bio)

BBNU - Foto: Karel Šuster

BBNUFoto: Karel Šuster

Duo sídlící v Praze, které objevuje svět turntablismu a ve své tvorbě využívá manipulaci s vinyly. Od roku 2003 skládají "písně" na základě využití manipulace s rychlostí gramofonových desek preparovaných nálepkami nebo poškrábaných nožem. Jejich "hudba" je pestrou tapisérií zvuků z povrchu i vnitřku gramofonových desek - praskání a cvakání má stejně důležitou roli jako fragmenty hudby nahrané na albech.

Kořeny Birds Built Nests Underground je třeba hledat v postindustriální hudbě, z níž se vyvinul psychedelicko-minimalistický sound tohoto dua. 

Smyčky a opakování v hudbě BBNU se stávají mikroskopem nebo jakýmsi zoomem, díky kterému je možné zkoumat "hudbu pod hudbou" a objevovat nové detaily notoricky známých zvukových nahrávek, které jsou roztříštěny na fragmenty a znovu spojeny v celek v novém kontextu.

http://www.bbnu.eu 

Nové články v rubrice

 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Drumm Kevin

  Kevin Drumm (*1970, USA) je hudebníkem, který začal působit na chicagské scéně v 90. letech a spolupracoval s tak rozdílnými hudebníky jako je Ken Vandermark, Gastr Del Sol a Jim O’Rourke. Není divu, jeho uvažování...

   
 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Klusák Pavel

  Pavel Klusák je hudební publicista, kurátor, scénarista a tvůrčí osobnost. Zaměřuje se na nonartificiální hudbu.

   
 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Podracký Ján

  Ján Podracký (*1993, Košice) je študentom muzikológie magisterského stupňa na Masarykovej univerzite v Brne. Pomimo súkromných hodín s Pavlom Zemkom Novákom je v kompozícií autodidaktom.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace