Birds Build Nests Underground (bio)

BBNU - Foto: Karel Šuster

BBNUFoto: Karel Šuster

Duo sídlící v Praze, které objevuje svět turntablismu a ve své tvorbě využívá manipulaci s vinyly. Od roku 2003 skládají "písně" na základě využití manipulace s rychlostí gramofonových desek preparovaných nálepkami nebo poškrábaných nožem. Jejich "hudba" je pestrou tapisérií zvuků z povrchu i vnitřku gramofonových desek - praskání a cvakání má stejně důležitou roli jako fragmenty hudby nahrané na albech.

Kořeny Birds Built Nests Underground je třeba hledat v postindustriální hudbě, z níž se vyvinul psychedelicko-minimalistický sound tohoto dua. 

Smyčky a opakování v hudbě BBNU se stávají mikroskopem nebo jakýmsi zoomem, díky kterému je možné zkoumat "hudbu pod hudbou" a objevovat nové detaily notoricky známých zvukových nahrávek, které jsou roztříštěny na fragmenty a znovu spojeny v celek v novém kontextu.

http://www.bbnu.eu 

Nové články v rubrice

 • Tremblay, Pierre Alexandre

  skladatel, hráč na baskytaru a elektronické hudební nástroje, solista i člen různých hudebních uskupení v Paříži (ars circa musicae), de type inconnu (Montréal), Splice. Loop Collective (London). Jeho hudbu lze najít...

   
 • 25. října  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  AVA kolektiv

  AVA je kolektiv producentů, promotérů a lovců zvuků rozkročený mezi Brnem a Bratislavou. Jeho aktivity vycházejí ze site-specific přístupu, který zahrnuje prostor a objekty v něm jako plnohodnotné spolutvůrce zážitku...

   
 • 22. září  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  Guhová Vendula

  Vendula Guhová (*1991) je autorkou působící intermediálně, pracuje s konkrétními nalezenými zvuky v podobě musique concrète, s pohyblivým obrazem, vytváří interaktivní instalace, komunitní události, je zakladatelkou komunitní zahrady Libóza.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace