Osoby20. května  2016 v 18:57  

Bumšteinas Arturas (bio)

Arturas Bumšteinas - Foto: Anton Lukoszevieze

Arturas BumšteinasFoto: Anton Lukoszevieze

Arturas Bumšteinas (nar.1982, Vilnius, Litva) je skladatelem a zvukovým umělcem v oblasti elektroakustické a instrumentální hudby, radioartu, instalačního umění a experimentální elektronické hudby (pod pseudonymem Refusenikmoniker). Je zakládajícím členem souborů Quartet Twentytwentyone, Works & Days, Zarasai a Wolumen.

Od roku 2000 spolupracoval s řadou mezinárodních hudebníků a umělců. jeho interdisciplinární projekty byly prezentovány na desítkách výstav v Evropě. Mezi festivaly, kde zněla jeho hudba, patří The Holland Festival, Sensoralia / Romaeuropa, Angelica, Vilnius Jazz, Kody, Skanumezs, Cut & Splice ad. Mezi vydavatelství publikující jeho hudbu patří Bolt, Cronica, Unsounds, Con-v, Sangoplasmo ad. V roce 2013 získal první cenu v mezinárodní soutěži Palma Ars Acustica pro radiofonní umění. V roce 2017 byl Arturas Bumšteinas vybrán pro uměleckou rezidenci v rámci DAAD Berliner Kunstlerprogramm. 

Nové články v rubrice

 • Tremblay, Pierre Alexandre

  skladatel, hráč na baskytaru a elektronické hudební nástroje, solista i člen různých hudebních uskupení v Paříži (ars circa musicae), de type inconnu (Montréal), Splice. Loop Collective (London). Jeho hudbu lze najít...

   
 • 25. října  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  AVA kolektiv

  AVA je kolektiv producentů, promotérů a lovců zvuků rozkročený mezi Brnem a Bratislavou. Jeho aktivity vycházejí ze site-specific přístupu, který zahrnuje prostor a objekty v něm jako plnohodnotné spolutvůrce zážitku...

   
 • 22. září  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  Guhová Vendula

  Vendula Guhová (*1991) je autorkou působící intermediálně, pracuje s konkrétními nalezenými zvuky v podobě musique concrète, s pohyblivým obrazem, vytváří interaktivní instalace, komunitní události, je zakladatelkou komunitní zahrady Libóza.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace