Osoby20. května  2016 v 18:57  

Bumšteinas Arturas (bio)

Arturas Bumšteinas - Foto: Anton Lukoszevieze

Arturas BumšteinasFoto: Anton Lukoszevieze

Arturas Bumšteinas (nar.1982, Vilnius, Litva) je skladatelem a zvukovým umělcem v oblasti elektroakustické a instrumentální hudby, radioartu, instalačního umění a experimentální elektronické hudby (pod pseudonymem Refusenikmoniker). Je zakládajícím členem souborů Quartet Twentytwentyone, Works & Days, Zarasai a Wolumen.

Od roku 2000 spolupracoval s řadou mezinárodních hudebníků a umělců. jeho interdisciplinární projekty byly prezentovány na desítkách výstav v Evropě. Mezi festivaly, kde zněla jeho hudba, patří The Holland Festival, Sensoralia / Romaeuropa, Angelica, Vilnius Jazz, Kody, Skanumezs, Cut & Splice ad. Mezi vydavatelství publikující jeho hudbu patří Bolt, Cronica, Unsounds, Con-v, Sangoplasmo ad. V roce 2013 získal první cenu v mezinárodní soutěži Palma Ars Acustica pro radiofonní umění. V roce 2017 byl Arturas Bumšteinas vybrán pro uměleckou rezidenci v rámci DAAD Berliner Kunstlerprogramm. 

Nové články v rubrice

 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Drumm Kevin

  Kevin Drumm (*1970, USA) je hudebníkem, který začal působit na chicagské scéně v 90. letech a spolupracoval s tak rozdílnými hudebníky jako je Ken Vandermark, Gastr Del Sol a Jim O’Rourke. Není divu, jeho uvažování...

   
 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Klusák Pavel

  Pavel Klusák je hudební publicista, kurátor, scénarista a tvůrčí osobnost. Zaměřuje se na nonartificiální hudbu.

   
 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Podracký Ján

  Ján Podracký (*1993, Košice) je študentom muzikológie magisterského stupňa na Masarykovej univerzite v Brne. Pomimo súkromných hodín s Pavlom Zemkom Novákom je v kompozícií autodidaktom.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace