Courtis Alan

Alan Courtis - Foto: Nora Lezano

Alan CourtisFoto: Nora Lezano

Alan Courtis - argentinsko-český skladatel - se narodil v roce 1972 v Buenos Aires, kde i v současné době žije. Jeho český dědeček odešel do Argentiny v roce 1927, což umožnilo rodině získat dvojí občanství. Alan Courtis vystudoval klasickou kytaru, klavír, hudební teorii a kompozici. Jeho partitury byly provedeny různými soubory ve Švýcarsku, Anglii, USA a Argentině.

Během 90. let byl zakládajícím členem skupiny Reynols. Později začal vystupovat sám a také začal spolupracovat s dalšími umělci. Jeho práce jsou vydány po celém světě mj. na labelech P.S.F., Pogus, Porter, MIE, 8mm, Sedimental, Feeding Tube, Blackest Rainbow, Tonschacht, Prele, Quasipop, Antifrost, Riot Season, Blossoming Noise, No-Fi, RRR, Kning Disk, Ikuisuus, Beta-Lactam, Public Eyesore, Herbal, Purifiva, 267Lattajjaa, Smittekilde, Slottet, Alt.Vinyl, Monotype, Xerxes,Mikroton ad. 

Courtis vystupoval především v Japonsku, Evropě, USA, Austrálii, Novém Zélandu a po celé Latinské Americe a spolupracoval s řadou významných umělců, mj. Pauline Oliveros, Phill Niblock, Jim O'Rourke, Lee Ranaldo (Sonic Youth), Otomo Yoshihide, Eddie Prevost (AMM), Okkyung Lee, RLW, L.A.F.M.S., C.Spencer Yeh, Makoto Kawabata, Daniel Menche, Rick Bishop, Yoshimi (Boredoms), Toshimaru Nakamura, Thomas Dimuzio, Seiichi Yamamoto, Tetuzi Akiyama, Lasse Marhaug, Rapoon (Zoviet France), Uton, Birchville Cat Motel, Kaffe Mathews, Jaap Blonk, Jazkamer, Gert-Jan Prins, Avarus, L'autopsie a révélé que la mort était due à l'autopsie, Kemialliset Ystavat ad. 

Jeho hudba byla vysílána mj. v BBC (UK), WFMU (USA), SBS (Australia), Resonance-FM (UK), CJSF (Canada), WDR (Germany), Sveriges Radio (Sweden), Radio France, NRK (Norway), RTVE (Spain), WNUR (USA), Radio Nacional (Argentina) ad. Courtis zkomponoval množství filmové hudby s režiséry jako Claudio Caldini, Sergio Subero, Guillermo Ueno & Pablo Mazzolo. 

Alan Courtis učí v Buenos Aires na Konzervatoři Astora Piazzolly a dále pedagogicky spolupracuje s institucemi jako Talleres Fontanarrosa, Fundacion Artistas Discapacitados a Centro de Investigaciones Artisticas. Vedl workshopy ve Švédsku, Norskz, Švýcarsku, Belgii, Francii, Dánsku, Německu, Anglii, Mexiku, Chille, USA, Austrálii, Japonsku a na Novém Zélandu. 

Nové články v rubrice

 • Adkins Monty

  Monty Adkins je anglickým skladatelem, performerem a profesorem experimentalni hudby na University of Huddersfield ve Velké Británii. Je především autorem digitálních audio prací a zvukových instalací. Od roku 2008...

   
 • 16. listopadu  2018       rubrika: Osoby

  Dunn Lloyd

  Multimediální umělec a vydavatel Lloyd Dunn (narozen 1957 v Iowě) je zakládajícím členem intermediální a experimentální skupiny Tape-beatles a zakladatelem, vydavatelem a redaktorem několika nízkonákladových časopisů,... a Od začátku 80. let pracuje s řadou médii včetně 16 mm filmu, videa, audia, tisku a webových aplikací. Studoval lingvistiku, magisterské studium zakončil na katedře filmu, fotografie a intermédií v roce 1987 na University...

   
 • 24. října  2018       rubrika: Osoby

  Piaček Marek (bio)

  Marek Piaček (1972), slovenský skladateľ, flautista, dirigent, pedagóg. Od roku 1984 študoval hru na flaute súkromne u Vladislava Brunnera st. a na konzervatóriu v Bratislave (1986–1992) u Dagmar Zsapkovej. Jeho záujem...

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas