Four Dimensions (bio)

Four Dimensions (Petr Šlíchal, Vlado Rusko, Milan Křivohlavý, Petr Mandel) - Foto: Petr Šplíchal

Four Dimensions (Petr Šlíchal, Vlado Rusko, Milan Křivohlavý, Petr Mandel)Foto: Petr Šplíchal

Skupina čtyř umělců, rozhlasových kolegů, kteří v průsečíku svých profesí nalezli společnou zálibu v komponování zvukem... Milan Křivohlavý, Vlado Rusko, Petr Šplíchal a Petr Mandel.

Milan Křivohlavý (*1958) je zvukovým mistrem Českého rozhlasu v Praze. Věnuje se převážně realizaci slovesných pořadů a rozhlasových her, realizoval řadu elektroakustických kompozic českých skladatelů. 

Vlado Rusko (1959) vystudoval režii na pražské DAMU, byl šéfem redakce rozhlasových her ve Slovenském rozhlase v Bratislavě. Od roku 1995 pracuje jako režisér slovesných pořadů v Českém rozhlase v Praze. Za svou tvorbu v oblasti rozhlasové hry obdržel řadu ocenění. 

Petr Šplíchal (*1952) pracuje jako režisér ozvučení v Českém rozhlase, rovněž převážně v oblasti slovesné umělecké produkce. Dříve pracoval jako studiový technik a je aktivní jako hráč na bicí nástroje v oblasti folkové hudby a country. 

Petr Mandel (*1938) vystudoval skladbu na Akademii múzických umění v Praze u Pavla Bořkovce, pracoval jako dirigent divadelních souborů a od roku 1990 jako hudební režisér v Českém rozhlase. Je autor velkého množství hudby pro rozhlas, divadla a televizi. 

Nové články v rubrice

 • Adkins Monty

  Monty Adkins je anglickým skladatelem, performerem a profesorem experimentalni hudby na University of Huddersfield ve Velké Británii. Je především autorem digitálních audio prací a zvukových instalací. Od roku 2008...

   
 • 16. listopadu  2018       rubrika: Osoby

  Dunn Lloyd

  Multimediální umělec a vydavatel Lloyd Dunn (narozen 1957 v Iowě) je zakládajícím členem intermediální a experimentální skupiny Tape-beatles a zakladatelem, vydavatelem a redaktorem několika nízkonákladových časopisů,... a Od začátku 80. let pracuje s řadou médii včetně 16 mm filmu, videa, audia, tisku a webových aplikací. Studoval lingvistiku, magisterské studium zakončil na katedře filmu, fotografie a intermédií v roce 1987 na University...

   
 • 24. října  2018       rubrika: Osoby

  Piaček Marek (bio)

  Marek Piaček (1972), slovenský skladateľ, flautista, dirigent, pedagóg. Od roku 1984 študoval hru na flaute súkromne u Vladislava Brunnera st. a na konzervatóriu v Bratislave (1986–1992) u Dagmar Zsapkovej. Jeho záujem...

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas