Osoby18. prosince  2015 v 22:00  

Gruska Jonáš

Jonáš Gruska - Foto:  archiv autora

Jonáš GruskaFoto:  archiv autora

Jonáš Gruska se narodil v Československu. Studoval na Institute of Sonology v nizozemském Haagu a na Hudební akademii v Krakově. Pracuje hlavně s výpočetní technikou a elektronikou jako hudebník a zvukový umělec. Vystupuje také pod označením Mrkva nebo Binmatu. Je také vývojářem hudebních nástrojů, umělecký softwarů a hardwarů. Připravuje dílny zaměřené na městská prostředí a jeho sonifikaci, terénní nahrání, výrobu tištěných spojů a programování. V nizozemsku hrál také v několika ansámblech na gamelan.

Vystupoval a své práce vystavoval v Rakousku, Belgii, České republice, Finsku, Německu, Maďarsku, Nizozemsku, Polsku, na Slovensku, ve Švédsku, Spojeném království; na festivalech, jako je Kraak (Belgie), Norberg (Švédsko), Sonic Experimenty @ ZKM (Německo), Audio art (Polsko), Melos-Ethos (Slovensko), Parallel Vienna (Rakousko), nebo Next (Slovensko). V roce 2009 provozuje label LOM se zaměřením na východo- a středo-evropské experimentální umění a hudbu. Od roku 2013 pořádá festival ZVUK věnovaný experimentální hudbě.

Související weby

http://jonasgru.sk

Nové články v rubrice

 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Drumm Kevin

  Kevin Drumm (*1970, USA) je hudebníkem, který začal působit na chicagské scéně v 90. letech a spolupracoval s tak rozdílnými hudebníky jako je Ken Vandermark, Gastr Del Sol a Jim O’Rourke. Není divu, jeho uvažování...

   
 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Klusák Pavel

  Pavel Klusák je hudební publicista, kurátor, scénarista a tvůrčí osobnost. Zaměřuje se na nonartificiální hudbu.

   
 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Podracký Ján

  Ján Podracký (*1993, Košice) je študentom muzikológie magisterského stupňa na Masarykovej univerzite v Brne. Pomimo súkromných hodín s Pavlom Zemkom Novákom je v kompozícií autodidaktom.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace