Osoby18. prosince  2015 v 22:00  

Gruska Jonáš

Jonáš Gruska - Foto:  archiv autora

Jonáš GruskaFoto:  archiv autora

Jonáš Gruska se narodil v Československu. Studoval na Institute of Sonology v nizozemském Haagu a na Hudební akademii v Krakově. Pracuje hlavně s výpočetní technikou a elektronikou jako hudebník a zvukový umělec. Vystupuje také pod označením Mrkva nebo Binmatu. Je také vývojářem hudebních nástrojů, umělecký softwarů a hardwarů. Připravuje dílny zaměřené na městská prostředí a jeho sonifikaci, terénní nahrání, výrobu tištěných spojů a programování. V nizozemsku hrál také v několika ansámblech na gamelan.

Vystupoval a své práce vystavoval v Rakousku, Belgii, České republice, Finsku, Německu, Maďarsku, Nizozemsku, Polsku, na Slovensku, ve Švédsku, Spojeném království; na festivalech, jako je Kraak (Belgie), Norberg (Švédsko), Sonic Experimenty @ ZKM (Německo), Audio art (Polsko), Melos-Ethos (Slovensko), Parallel Vienna (Rakousko), nebo Next (Slovensko). V roce 2009 provozuje label LOM se zaměřením na východo- a středo-evropské experimentální umění a hudbu. Od roku 2013 pořádá festival ZVUK věnovaný experimentální hudbě.

Související weby

http://jonasgru.sk

Nové články v rubrice

 • Tremblay, Pierre Alexandre

  skladatel, hráč na baskytaru a elektronické hudební nástroje, solista i člen různých hudebních uskupení v Paříži (ars circa musicae), de type inconnu (Montréal), Splice. Loop Collective (London). Jeho hudbu lze najít...

   
 • 25. října  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  AVA kolektiv

  AVA je kolektiv producentů, promotérů a lovců zvuků rozkročený mezi Brnem a Bratislavou. Jeho aktivity vycházejí ze site-specific přístupu, který zahrnuje prostor a objekty v něm jako plnohodnotné spolutvůrce zážitku...

   
 • 22. září  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  Guhová Vendula

  Vendula Guhová (*1991) je autorkou působící intermediálně, pracuje s konkrétními nalezenými zvuky v podobě musique concrète, s pohyblivým obrazem, vytváří interaktivní instalace, komunitní události, je zakladatelkou komunitní zahrady Libóza.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace