Hron Terri

Terri Hron - Foto: Justine Latour

Terri HronFoto: Justine Latour

Skladatelka a hráčka na zobcové flétny všech velikostí, ráda prozkoumává neznámá a riziková teritoria. Terrinina práce je zpravidla vždy výsledkem vzájemné komunikace a výměny zkušeností sdílené s ostatními hudebníky – ať už se jedná ve výsledku o sólový projekt Bird on the Wire, anebo spolupráci v řadě jejích skupinových projektů.


Terri Hron se narodila českým emigrantům v kanadském Edmontonu. Studovala muzikologii a historii umění na univerzitě v Albertě. Ve studiu hry na zobcovou flétnu, soudobé hudby a karnatické improvizace dále pokračovala na Konzervatoři v Amsterodamu a na Université de Montréal pak zakončila svá studia v oboru elektroakustické hudby.

Domovská stránka Terri Hron
 

Forensic Music 

Nové články v rubrice

 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Drumm Kevin

  Kevin Drumm (*1970, USA) je hudebníkem, který začal působit na chicagské scéně v 90. letech a spolupracoval s tak rozdílnými hudebníky jako je Ken Vandermark, Gastr Del Sol a Jim O’Rourke. Není divu, jeho uvažování...

   
 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Klusák Pavel

  Pavel Klusák je hudební publicista, kurátor, scénarista a tvůrčí osobnost. Zaměřuje se na nonartificiální hudbu.

   
 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Podracký Ján

  Ján Podracký (*1993, Košice) je študentom muzikológie magisterského stupňa na Masarykovej univerzite v Brne. Pomimo súkromných hodín s Pavlom Zemkom Novákom je v kompozícií autodidaktom.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace