Hron Terri

Terri Hron - Foto: Justine Latour

Terri HronFoto: Justine Latour

Skladatelka a hráčka na zobcové flétny všech velikostí, ráda prozkoumává neznámá a riziková teritoria. Terrinina práce je zpravidla vždy výsledkem vzájemné komunikace a výměny zkušeností sdílené s ostatními hudebníky – ať už se jedná ve výsledku o sólový projekt Bird on the Wire, anebo spolupráci v řadě jejích skupinových projektů.


Terri Hron se narodila českým emigrantům v kanadském Edmontonu. Studovala muzikologii a historii umění na univerzitě v Albertě. Ve studiu hry na zobcovou flétnu, soudobé hudby a karnatické improvizace dále pokračovala na Konzervatoři v Amsterodamu a na Université de Montréal pak zakončila svá studia v oboru elektroakustické hudby.

Domovská stránka Terri Hron
 

Forensic Music 

Nové články v rubrice

 • 28. března  2018 v 12:29       rubrika: Osoby

  Kerdová Lenka

  Lenka Kerdová (1988) je umělkyně, teoretička umění a kurátorka.

   
 • 28. března  2018 v 12:29       rubrika: Osoby

  Perglerová Eliška

  Eliška Perglerová (1987) vystudovala AVU v Praze (ateliér Socha II Jindřicha Zeihammla, ateliér Monumentální tvorby Jiřího Příhody, stáž na Taipei National University of Arts).

   
 • Tremblay, Pierre Alexandre

  skladatel, hráč na baskytaru a elektronické hudební nástroje, solista i člen různých hudebních uskupení v Paříži (ars circa musicae), de type inconnu (Montréal), Splice. Loop Collective (London). Jeho hudbu lze najít...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas