Hron Terri

Terri Hron - Foto: Justine Latour

Terri HronFoto: Justine Latour

Skladatelka a hráčka na zobcové flétny všech velikostí, ráda prozkoumává neznámá a riziková teritoria. Terrinina práce je zpravidla vždy výsledkem vzájemné komunikace a výměny zkušeností sdílené s ostatními hudebníky – ať už se jedná ve výsledku o sólový projekt Bird on the Wire, anebo spolupráci v řadě jejích skupinových projektů.


Terri Hron se narodila českým emigrantům v kanadském Edmontonu. Studovala muzikologii a historii umění na univerzitě v Albertě. Ve studiu hry na zobcovou flétnu, soudobé hudby a karnatické improvizace dále pokračovala na Konzervatoři v Amsterodamu a na Université de Montréal pak zakončila svá studia v oboru elektroakustické hudby.

Domovská stránka Terri Hron
 

Forensic Music 

Nové články v rubrice

 • Tremblay, Pierre Alexandre

  skladatel, hráč na baskytaru a elektronické hudební nástroje, solista i člen různých hudebních uskupení v Paříži (ars circa musicae), de type inconnu (Montréal), Splice. Loop Collective (London). Jeho hudbu lze najít...

   
 • 25. října  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  AVA kolektiv

  AVA je kolektiv producentů, promotérů a lovců zvuků rozkročený mezi Brnem a Bratislavou. Jeho aktivity vycházejí ze site-specific přístupu, který zahrnuje prostor a objekty v něm jako plnohodnotné spolutvůrce zážitku...

   
 • 22. září  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  Guhová Vendula

  Vendula Guhová (*1991) je autorkou působící intermediálně, pracuje s konkrétními nalezenými zvuky v podobě musique concrète, s pohyblivým obrazem, vytváří interaktivní instalace, komunitní události, je zakladatelkou komunitní zahrady Libóza.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace