Lukeš Jiří

Jiří Lukeš - Foto: Jiří Lukeš

Jiří LukešFoto: Jiří Lukeš

Český skladatel a akordeonista Jiří Lukeš studoval na Pražské konzervatoři skladbu pod vedením Eduarda Douši a hru na akordeon pod vedením Ladislava Horáka. Během studií obdržel několik cen z akordeonových soutěží v Čechách, Chorvatsku, Slovensku. V roce 2014 ukončil studium skladby na HAMU v kompoziční třídě Ivany Loudové. Několik let spolupracuje se skladateli při vzniku nových skladeb. Těžištěm činnosti je interpretace soudobé hudby a výzkum nových zvukových a interpretačních možností akordeonu, který dal vzniknout publikaci Nové témbrové možnosti akordeonu v kontextu novodobé instrumentace. Jeho skladby zazněly na koncertech a festivalech v ČR, Slovensku, Itálii, Slovinsku, Chorvatsku, Číně, Srbsku a Ukrajině.

V roce 2014 vysílala rozhlasová stanice Radio Beograd pořad věnovaný jeho akordeonové tvorbě. V poslední době se zaměřuje na intermediální projekty. Spolu s kolegy založil skupinu O.E.M. Arts specializující se na performance a audiovizuální projekty. V současnosti je též pedagogicky činný na Pražské konzervatoři, ZUŠ Štefánikova a ZUŠ Taussigova. Od roku 2015 zastupuje ČR v organizaci Confédération Internationale des Accordéonistes spadající pod UNESCO. 

Jiří Lukeš: Dozvuky 

Související weby

jirilukes.com

Nové články v rubrice

 • Tremblay, Pierre Alexandre

  skladatel, hráč na baskytaru a elektronické hudební nástroje, solista i člen různých hudebních uskupení v Paříži (ars circa musicae), de type inconnu (Montréal), Splice. Loop Collective (London). Jeho hudbu lze najít...

   
 • 25. října  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  AVA kolektiv

  AVA je kolektiv producentů, promotérů a lovců zvuků rozkročený mezi Brnem a Bratislavou. Jeho aktivity vycházejí ze site-specific přístupu, který zahrnuje prostor a objekty v něm jako plnohodnotné spolutvůrce zážitku...

   
 • 22. září  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  Guhová Vendula

  Vendula Guhová (*1991) je autorkou působící intermediálně, pracuje s konkrétními nalezenými zvuky v podobě musique concrète, s pohyblivým obrazem, vytváří interaktivní instalace, komunitní události, je zakladatelkou komunitní zahrady Libóza.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace