Lukeš Jiří

Jiří Lukeš - Foto: Jiří Lukeš

Jiří LukešFoto: Jiří Lukeš

Český skladatel a akordeonista Jiří Lukeš studoval na Pražské konzervatoři skladbu pod vedením Eduarda Douši a hru na akordeon pod vedením Ladislava Horáka. Během studií obdržel několik cen z akordeonových soutěží v Čechách, Chorvatsku, Slovensku. V roce 2014 ukončil studium skladby na HAMU v kompoziční třídě Ivany Loudové. Několik let spolupracuje se skladateli při vzniku nových skladeb. Těžištěm činnosti je interpretace soudobé hudby a výzkum nových zvukových a interpretačních možností akordeonu, který dal vzniknout publikaci Nové témbrové možnosti akordeonu v kontextu novodobé instrumentace. Jeho skladby zazněly na koncertech a festivalech v ČR, Slovensku, Itálii, Slovinsku, Chorvatsku, Číně, Srbsku a Ukrajině.

V roce 2014 vysílala rozhlasová stanice Radio Beograd pořad věnovaný jeho akordeonové tvorbě. V poslední době se zaměřuje na intermediální projekty. Spolu s kolegy založil skupinu O.E.M. Arts specializující se na performance a audiovizuální projekty. V současnosti je též pedagogicky činný na Pražské konzervatoři, ZUŠ Štefánikova a ZUŠ Taussigova. Od roku 2015 zastupuje ČR v organizaci Confédération Internationale des Accordéonistes spadající pod UNESCO. 

Jiří Lukeš: Dozvuky 

Související weby

jirilukes.com

Nové články v rubrice

 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Drumm Kevin

  Kevin Drumm (*1970, USA) je hudebníkem, který začal působit na chicagské scéně v 90. letech a spolupracoval s tak rozdílnými hudebníky jako je Ken Vandermark, Gastr Del Sol a Jim O’Rourke. Není divu, jeho uvažování...

   
 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Klusák Pavel

  Pavel Klusák je hudební publicista, kurátor, scénarista a tvůrčí osobnost. Zaměřuje se na nonartificiální hudbu.

   
 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Podracký Ján

  Ján Podracký (*1993, Košice) je študentom muzikológie magisterského stupňa na Masarykovej univerzite v Brne. Pomimo súkromných hodín s Pavlom Zemkom Novákom je v kompozícií autodidaktom.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace