Osoby25. září  2015 v 22:00  

Pinheiro Sara

Sara Pinheiro - Foto:  neznámý

Sara PinheiroFoto:  neznámý

Sara Pinheiro tvoří zvuk pro film a video art. Její tvorba zahrnuje akusmatické skladby, většinou pro vícekanálové provedení, rozhlasové přenosy či instalace v galeriích.

Pracuje také na výzkumném projektu věnovaném zvukové performativitě. Základem je snaha začlenit teorii zvukového prostředí (soundscape) a konkrétní hudby do zvuku pro film, konkrétně brunclíku (foley art). Aby prozkoumala praxi brunclíku v akusmatickém světě, a naopak, pracuje na konceptu „akusmatického brunclíku“.

Od roku 2012 je hostující lektroka na Insitutu Sonologie v Haagu. V současné době také spolupracuje s Centrem audiovisuálních studií na pražské FAMU. Od září 2014 se plně věnuje svému projektu „Performance akusmatického brunclíku“, živé představení vycházejícího z jejího výzkumu v „akusmatickém brunclíku“, s podporou Calouste Gulbenkian Foundation.

Související weby

http://sarapinheiro.com

Nové články v rubrice

 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Drumm Kevin

  Kevin Drumm (*1970, USA) je hudebníkem, který začal působit na chicagské scéně v 90. letech a spolupracoval s tak rozdílnými hudebníky jako je Ken Vandermark, Gastr Del Sol a Jim O’Rourke. Není divu, jeho uvažování...

   
 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Klusák Pavel

  Pavel Klusák je hudební publicista, kurátor, scénarista a tvůrčí osobnost. Zaměřuje se na nonartificiální hudbu.

   
 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Podracký Ján

  Ján Podracký (*1993, Košice) je študentom muzikológie magisterského stupňa na Masarykovej univerzite v Brne. Pomimo súkromných hodín s Pavlom Zemkom Novákom je v kompozícií autodidaktom.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace