Osoby25. září  2015 v 22:00  

Pinheiro Sara

Sara Pinheiro - Foto:  neznámý

Sara PinheiroFoto:  neznámý

Sara Pinheiro tvoří zvuk pro film a video art. Její tvorba zahrnuje akusmatické skladby, většinou pro vícekanálové provedení, rozhlasové přenosy či instalace v galeriích.

Pracuje také na výzkumném projektu věnovaném zvukové performativitě. Základem je snaha začlenit teorii zvukového prostředí (soundscape) a konkrétní hudby do zvuku pro film, konkrétně brunclíku (foley art). Aby prozkoumala praxi brunclíku v akusmatickém světě, a naopak, pracuje na konceptu „akusmatického brunclíku“.

Od roku 2012 je hostující lektroka na Insitutu Sonologie v Haagu. V současné době také spolupracuje s Centrem audiovisuálních studií na pražské FAMU. Od září 2014 se plně věnuje svému projektu „Performance akusmatického brunclíku“, živé představení vycházejícího z jejího výzkumu v „akusmatickém brunclíku“, s podporou Calouste Gulbenkian Foundation.

Související weby

http://sarapinheiro.com

Nové články v rubrice

 • Tremblay, Pierre Alexandre

  skladatel, hráč na baskytaru a elektronické hudební nástroje, solista i člen různých hudebních uskupení v Paříži (ars circa musicae), de type inconnu (Montréal), Splice. Loop Collective (London). Jeho hudbu lze najít...

   
 • 25. října  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  AVA kolektiv

  AVA je kolektiv producentů, promotérů a lovců zvuků rozkročený mezi Brnem a Bratislavou. Jeho aktivity vycházejí ze site-specific přístupu, který zahrnuje prostor a objekty v něm jako plnohodnotné spolutvůrce zážitku...

   
 • 22. září  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  Guhová Vendula

  Vendula Guhová (*1991) je autorkou působící intermediálně, pracuje s konkrétními nalezenými zvuky v podobě musique concrète, s pohyblivým obrazem, vytváří interaktivní instalace, komunitní události, je zakladatelkou komunitní zahrady Libóza.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace