Osoby26. května  2017 v 22:03  

Podracký Ján

Ján Podracký - Foto:  archiv autora

Ján PodrackýFoto:  archiv autora

Ján Podracký (*1993, Košice) je študentom muzikológie magisterského stupňa na Masarykovej univerzite v Brne. Pomimo súkromných hodín s Pavlom Zemkom Novákom je v kompozícií autodidaktom.

V jeho kolektívnej praxi momentálne pracuje na Sérii komunitných a kolektívnych kompozícií skúmajúcich metódy kooperatívneho a kolaboratívneho komponovania, v tej individuálnej sa paralelne venuje predovšetkým cyklu For FamilyWoman in my Life, Budíky a uspávanky, Hymny rodiny Podrackých. Bol vybraný ako Visegrad Artist in Residence v PRAHA / Fórum pre Architektúru a Média v roku 2016 a je členom brnenskej umeleckej skupiny 4AM. 

Nové články v rubrice

 • Tremblay, Pierre Alexandre

  skladatel, hráč na baskytaru a elektronické hudební nástroje, solista i člen různých hudebních uskupení v Paříži (ars circa musicae), de type inconnu (Montréal), Splice. Loop Collective (London). Jeho hudbu lze najít...

   
 • 25. října  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  AVA kolektiv

  AVA je kolektiv producentů, promotérů a lovců zvuků rozkročený mezi Brnem a Bratislavou. Jeho aktivity vycházejí ze site-specific přístupu, který zahrnuje prostor a objekty v něm jako plnohodnotné spolutvůrce zážitku...

   
 • 22. září  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  Guhová Vendula

  Vendula Guhová (*1991) je autorkou působící intermediálně, pracuje s konkrétními nalezenými zvuky v podobě musique concrète, s pohyblivým obrazem, vytváří interaktivní instalace, komunitní události, je zakladatelkou komunitní zahrady Libóza.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace