Tremblay, Pierre Alexandre

Pierre Alexandre Tremblay - Foto: Alex Bonney

Pierre Alexandre TremblayFoto: Alex Bonney

skladatel, hráč na baskytaru a elektronické hudební nástroje, solista i člen různých hudebních uskupení v Paříži (ars circa musicae), de type inconnu (Montréal), Splice. Loop Collective (London). Jeho hudbu lze najít v katalogu vydavatelství vydávatelství empreintes DIGITALes a Ora.

Formálně studoval kompozici (Michel Tétreault, Marcelle Deschênes, Jonty Harrison), basovou kytaru (Jean-Guy Larin, Sylvain Bolduc, Michel Donato) a analýzu (Michel Longtin, Stéphane Roy), stejně jako studiovou techniku (Francis Dhomont, Robert Normandeau, Jean Piché) 

V současné době je profesorem kompozice a improvizace na University of Huddersfield ve Velké Británii, kde je rovněž vedoucím Elektronického hudebního studia. Před svým přesídlením do Anglie byl aktivní jako producent v oblasti populární hudby, hráč na baskytaru, autor hudby k videím a kodér. 

Rád tráví čas se svou rodinou, pije čaj oolong, hltá encyklopedie, čte prózu a chodí na dlouhé procházky. Jako zakládací člen "no-tv collective" není majitelem funkční televize. 

(zdroj: electrocd.com

Nové články v rubrice

 • 25. října  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  AVA kolektiv

  AVA je kolektiv producentů, promotérů a lovců zvuků rozkročený mezi Brnem a Bratislavou. Jeho aktivity vycházejí ze site-specific přístupu, který zahrnuje prostor a objekty v něm jako plnohodnotné spolutvůrce zážitku...

   
 • 22. září  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  Guhová Vendula

  Vendula Guhová (*1991) je autorkou působící intermediálně, pracuje s konkrétními nalezenými zvuky v podobě musique concrète, s pohyblivým obrazem, vytváří interaktivní instalace, komunitní události, je zakladatelkou komunitní zahrady Libóza.

   
 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Drumm Kevin

  Kevin Drumm (*1970, USA) je hudebníkem, který začal působit na chicagské scéně v 90. letech a spolupracoval s tak rozdílnými hudebníky jako je Ken Vandermark, Gastr Del Sol a Jim O’Rourke. Není divu, jeho uvažování...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace