Tremblay, Pierre Alexandre

Pierre Alexandre Tremblay - Foto: Alex Bonney

Pierre Alexandre TremblayFoto: Alex Bonney

skladatel, hráč na baskytaru a elektronické hudební nástroje, solista i člen různých hudebních uskupení v Paříži (ars circa musicae), de type inconnu (Montréal), Splice. Loop Collective (London). Jeho hudbu lze najít v katalogu vydavatelství vydávatelství empreintes DIGITALes a Ora.

Formálně studoval kompozici (Michel Tétreault, Marcelle Deschênes, Jonty Harrison), basovou kytaru (Jean-Guy Larin, Sylvain Bolduc, Michel Donato) a analýzu (Michel Longtin, Stéphane Roy), stejně jako studiovou techniku (Francis Dhomont, Robert Normandeau, Jean Piché) 

V současné době je profesorem kompozice a improvizace na University of Huddersfield ve Velké Británii, kde je rovněž vedoucím Elektronického hudebního studia. Před svým přesídlením do Anglie byl aktivní jako producent v oblasti populární hudby, hráč na baskytaru, autor hudby k videím a kodér. 

Rád tráví čas se svou rodinou, pije čaj oolong, hltá encyklopedie, čte prózu a chodí na dlouhé procházky. Jako zakládací člen "no-tv collective" není majitelem funkční televize. 

(zdroj: electrocd.com

Nové články v rubrice

 • 28. března  2018 v 12:29       rubrika: Osoby

  Kerdová Lenka

  Lenka Kerdová (1988) je umělkyně, teoretička umění a kurátorka.

   
 • 28. března  2018 v 12:29       rubrika: Osoby

  Perglerová Eliška

  Eliška Perglerová (1987) vystudovala AVU v Praze (ateliér Socha II Jindřicha Zeihammla, ateliér Monumentální tvorby Jiřího Příhody, stáž na Taipei National University of Arts).

   
 • 27. prosince  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  Mikyska Ian

  Ian is artist.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas