Vajgl Martin

Martin Vajgl - Foto: Ivan Krejza

Martin VajglFoto: Ivan Krejza

Martin Vajgl je širší veřejnosti znám jako aktivní hudebník, zabývající se bicími nástroji v rovině koncertní, studiové i didaktické. Jeho zájmem je vedle toho ale také volná hudební tvorba a v posledních letech vyšly jeho alternativně laděné experimenty na několika hudebních nosičích. Tomuto autorskému směru se věnuje také ve svém projektu Drumwave, v loňském roce vyšla tomuto originálnímu uskupení deska s názvem Disgraffiti.

Martin Vajgl se v poslední době zajímá i o přesahy do světa akustických koláží a o jejich propojení s tradičním hudebním vyjádřením. V tomto směru zatím nejodvážněji zašel v téměř sedmnáctiminutové kompozici Souvislosti. 

Domovská stránka Martina Vajgla

Související weby

Martin Vajgl: Souvislosti

Nové články v rubrice

 • Tremblay, Pierre Alexandre

  skladatel, hráč na baskytaru a elektronické hudební nástroje, solista i člen různých hudebních uskupení v Paříži (ars circa musicae), de type inconnu (Montréal), Splice. Loop Collective (London). Jeho hudbu lze najít...

   
 • 25. října  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  AVA kolektiv

  AVA je kolektiv producentů, promotérů a lovců zvuků rozkročený mezi Brnem a Bratislavou. Jeho aktivity vycházejí ze site-specific přístupu, který zahrnuje prostor a objekty v něm jako plnohodnotné spolutvůrce zážitku...

   
 • 22. září  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  Guhová Vendula

  Vendula Guhová (*1991) je autorkou působící intermediálně, pracuje s konkrétními nalezenými zvuky v podobě musique concrète, s pohyblivým obrazem, vytváří interaktivní instalace, komunitní události, je zakladatelkou komunitní zahrady Libóza.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace