Vajgl Martin

Martin Vajgl - Foto: Ivan Krejza

Martin VajglFoto: Ivan Krejza

Martin Vajgl je širší veřejnosti znám jako aktivní hudebník, zabývající se bicími nástroji v rovině koncertní, studiové i didaktické. Jeho zájmem je vedle toho ale také volná hudební tvorba a v posledních letech vyšly jeho alternativně laděné experimenty na několika hudebních nosičích. Tomuto autorskému směru se věnuje také ve svém projektu Drumwave, v loňském roce vyšla tomuto originálnímu uskupení deska s názvem Disgraffiti.

Martin Vajgl se v poslední době zajímá i o přesahy do světa akustických koláží a o jejich propojení s tradičním hudebním vyjádřením. V tomto směru zatím nejodvážněji zašel v téměř sedmnáctiminutové kompozici Souvislosti. 

Domovská stránka Martina Vajgla

Související weby

Martin Vajgl: Souvislosti

Nové články v rubrice

 • 28. března  2018 v 12:29       rubrika: Osoby

  Kerdová Lenka

  Lenka Kerdová (1988) je umělkyně, teoretička umění a kurátorka.

   
 • 28. března  2018 v 12:29       rubrika: Osoby

  Perglerová Eliška

  Eliška Perglerová (1987) vystudovala AVU v Praze (ateliér Socha II Jindřicha Zeihammla, ateliér Monumentální tvorby Jiřího Příhody, stáž na Taipei National University of Arts).

   
 • Tremblay, Pierre Alexandre

  skladatel, hráč na baskytaru a elektronické hudební nástroje, solista i člen různých hudebních uskupení v Paříži (ars circa musicae), de type inconnu (Montréal), Splice. Loop Collective (London). Jeho hudbu lze najít...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas