Vajgl Martin

Martin Vajgl - Foto: Ivan Krejza

Martin VajglFoto: Ivan Krejza

Martin Vajgl je širší veřejnosti znám jako aktivní hudebník, zabývající se bicími nástroji v rovině koncertní, studiové i didaktické. Jeho zájmem je vedle toho ale také volná hudební tvorba a v posledních letech vyšly jeho alternativně laděné experimenty na několika hudebních nosičích. Tomuto autorskému směru se věnuje také ve svém projektu Drumwave, v loňském roce vyšla tomuto originálnímu uskupení deska s názvem Disgraffiti.

Martin Vajgl se v poslední době zajímá i o přesahy do světa akustických koláží a o jejich propojení s tradičním hudebním vyjádřením. V tomto směru zatím nejodvážněji zašel v téměř sedmnáctiminutové kompozici Souvislosti. 

Domovská stránka Martina Vajgla

Související weby

Martin Vajgl: Souvislosti

Nové články v rubrice

 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Drumm Kevin

  Kevin Drumm (*1970, USA) je hudebníkem, který začal působit na chicagské scéně v 90. letech a spolupracoval s tak rozdílnými hudebníky jako je Ken Vandermark, Gastr Del Sol a Jim O’Rourke. Není divu, jeho uvažování...

   
 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Klusák Pavel

  Pavel Klusák je hudební publicista, kurátor, scénarista a tvůrčí osobnost. Zaměřuje se na nonartificiální hudbu.

   
 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Podracký Ján

  Ján Podracký (*1993, Košice) je študentom muzikológie magisterského stupňa na Masarykovej univerzite v Brne. Pomimo súkromných hodín s Pavlom Zemkom Novákom je v kompozícií autodidaktom.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace