Projekt29. srpna 2018, 22:00  

Vendula Guhová: Funění podvědomí

Funění podvědomí - Foto: Vendula Guhová

Funění podvědomíFoto: Vendula Guhová

Kompozice se noří do lidského těla, do jeho vnitřních procesů, do míst, které funí, bublají, chrchlají. Sleduje vnitřní var, hledá poetiku v „nízkém“, skrývaném a trapném. Tématem je živočišnost naší mysli, pudovost intimity a denní snění. Něco očichává, hledá a zároveň zpochybňuje a noří se dál.

Bučení, chrápání, kručení, čůrání, škytání... Funění podvědomí vzniklo sběrem zvuků vydávaných lidským i zvířecím tělem, demonstrujícím davem i ze spontánních nahrávek původně pořízených na každý den zvukového adventního kalendáře. Skladba stojí na principech musique concrète. 

 

Vendula Guhová: Funění Podvědomí

Vložit na svůj web

Funění podvědomí navazuje na jiné práce autorky tématy představivosti (film Před:stavy, podvědomí (zvuková instalace Rrabadande), denního snění (kompozice Denní snění), živočišnosti(interaktivní projekční situace Ochočárna) a lehkého humoru srážek zvuků (Premačice). 

Autor:  Michal Rataj

Nové články v rubrice

 • 29. srpna 2018, 22:00       rubrika: Projekt

  Vendula Guhová: Funění podvědomí

  The piece dives into human's body, it's inner proceses, into places, where one can feel snoring, bubbling, hawking. It follows the animalism of our mind, intimacy and day dreaming.

   
 • 25. července 2018, 22:00     Audio  rubrika: Projekt

  Apollo? Apollo...

  Před půl stoletím vrcholil program Apollo, jehož cílem bylo přistát na Měsíci. Na Vánoce 1968 člověk poprvé opustil zemskou orbitu a na Štědrý den posádka Apolla 8 ve složení Frank Borman, Jim Lowell a William Anders...

   
 • 27. června  2018 v 22:00       rubrika: Projekt

  Martin Režný: Säkkikangas

  Jako Säkkikangas hudbu nehraju, ale ji dělám.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas