Radioateliér06. listopadu 2010 00:05  

Pavel Novotný: VESMÍR :: Národní cena Prix Bohemia Radio 2010 ex aequo

Pavel Novotný - Foto: Pavel Novotný

Pavel NovotnýFoto: Pavel Novotný

Radiofonická kompozice Pavla Novotného zazněla poprvé v PremEdici Radioatleiéru 30. ledna 2010 - po dlouhé době se v PremEdici objevil tvar, který se snaží vyrovnávat velmi svébytným způsobem se světem současného rozhlasového feature, ovšem způsobem velmi poučeným především z dějin progresívních forem text-sound estetik. Ve vysílání reprízujeme celou PremEdici Radioateliéru z ledna letošního roku včetně rozhovoru s autorem.

Porota vysoce oceňuje unikátní přístup k tematizaci prostorové dramaturgie spolu s budováním rozhlasové kompozice, která rozpíná svou poetiku mezi světy současného feature a progresívního zvukového umění. Zároveň dává posluchači svobodu a alternativní prostor pro představivost, včetně specifického smyslu pro humor.
 

Pavel Novotný: VESMÍR - článek v archivu rAdioCUSTICA 

Nové články v rubrice

 • 17. října  2018 v 22:00       rubrika: Radioateliér

  Pražský Improvizační Orchestr / AB

  Ukázky z vyročního a právě vydaného dvoj-vinylu Pražského Improvizačního Orchestru s rozhovorem s jeho zakladateli Petrem Vrbou a Georgem Cremaschim.

   
 • 3. října  2018 v 22:00       rubrika: Radioateliér

  HAIKU a JAPANOISE

  Objevování skrytého půvabu japonské noiseové hudební scény v kontrastu s tradiční japonskou poezií.

   
 • 10. října  2018 v 22:00       rubrika: Radioateliér

  HLUK

  Luciano Chessa a jeho skladby pro klavír a intonarumory ve výběru ze záznamu koncertu, který proběhl 28. listopadu 2017 v Italském kulturním institutu v Praze.

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas