Bourání30. března  2009 v 12:57  

Bourání s Igorem Kovačevićem (moba, ccea)

"Sdílené uvědomění" Veselka u Brna 2002-2003 - Foto: Igor Kovačević Yvette Vašourková

"Sdílené uvědomění" Veselka u Brna 2002-2003Foto: Igor Kovačević Yvette Vašourková

Do devátého dílu Bourání jsem si pozval architekta, urbanistu, kurátora, popularizátora, publicistu, příležitostného moderátora a organizátora Igora Kovačeviće.

Využiji příležitosti, že mým hostem bude architekt původem z jiného prostředí (narozen v Bosně a Hercegovině) a budu se ptát, jaký má pocit z české, případně středoevropské architektury. Zda by dokázal nějak charakterizovat typického českého architekta. Jak se mu daří organizační a popularizační činnost, ale i jeho vlastní architektonicko-urbanistické projekty. Jaké má plány do budoucna. Co mu naopak v Česku nejvíce vadí a na čem je tedy třeba pracovat. 

 

Rozhovor s Igorem Kovačevićem (moba, ccea)

Vložit na svůj web

motto platformy Moba:
"the value-added to your ideas and visions of metropolitan life" We do not perceive our mission as mere popularization of architecture but mainly as searching for architectural identity in the space we live in. 

Igor Kovačević (*1973)
V roce 2000 (rok absolutoria na FA ČVUT v Praze) založil s Yvette Vašourkovou architektonický atelier Z architects. Při architektonické praxi se věnuje kurátorské a publikační činnosti (v současnosti pracuje na PhD. práci na téma "Jugoslávští architekti školení v Čechách"). Je spoluzakladatelem prvního českého nezávislé centra architektury Centre for Central European Architecture (CCEA) a vedoucím platformy Moba. 

Související odkazy:
www.ccea-info.org
www.moba.name 

Autor:  Adam Gebrian
Pořad: Bourání  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: pondělí 18:00; repríza pátek 04:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace