Bourání6. dubna  2009 v 14:29  

Bourání s Osamu Okamurou (Era 21)

Redakční rada časopisu Era 21 v akci - Foto: Archiv Era 21

Redakční rada časopisu Era 21 v akciFoto: Archiv Era 21

Do desátého dílu Bourání jsem si pozval architekta a šéfredaktora nejpopulárnějšího architektonického magazínu v Česku - Era 21. Rád bych se tentokráte dozvěděl více o vytváření odborného architektonického dvouměsíčníku a jeho roli na české architektonické scéně.

O připravovaných tématech časopisu do budoucna. O "konci architektonického soutěžení v Čechách". O důležitosti doktorského studia pro architekta. O popularizaci kvalitní architektury, nejen pro odbornou veřejnost. O otevírání české scény do zahraničí. O (ne)důvěře v nejmladší generaci. A jaké činnosti se dají vykonávat s architektonickým vzděláním. 

 

Rozhovor s Osamu Okamurou (Era 21)

Vložit na svůj web

Osamu Okamura (*1973, Tokio)
Absolvent Fakulty architektury ČVUT Praha (dipl. arch. Alena Šrámková) a Akademie výtvarných umění v Praze (dipl. konceptuální tvorba Miloš Šejn). Absolvoval studijní pobyt na Ecole d'Architecture de Nantes ve Francii. Publikuje a přednáší na téma japonské architektury (FF MU v Brně) a spolupracuje v oblasti propagace současné architektury s dalšími médii (2004-2005 externí spolupracovník ČRo3 Vltava, publikace v časopisech Bauwelt, Arhitectura, Architektura Murator, Fórum architektury a stavitelství, Architekt, Stavba etc). Žije a pracuje v ČR, mimo architektury (Interiér roku 1999/Zvláštní cena - Vinotéka v Dobřichovicích (spol. Daniel Ziss); New Zealand Institute of Architects Award for Architecture 2004 - Srdce Pražského Quadrenniale (pro: Scape/Massey University/NZ)) se zabývá též sociálně-ekologickými projekty a site-specific uměním. 

Související odkaz:www.era21.cz 

Autor:  Adam Gebrian
Pořad: Bourání  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: pondělí 18:00; repríza pátek 04:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace