Bourání21. července  2009 v 09:55  

Bourání s Markétou Cajthamlovou

Rodinný dům v Říčanech, autorky: Markéta Cajthamlová a Šárka Šochová-Holišová - Foto: Ester Havlová

Rodinný dům v Říčanech, autorky: Markéta Cajthamlová a Šárka Šochová-HolišováFoto: Ester Havlová

Ve 25. díle Bourání vystoupila po delší odmlce opět architektka - tentokráte Markéta Cajthamlová. Mluvili jsme o zkušenostech ze zahraničí v porevoluční době.

O spolupráci s vybranými soukromými klienty a jejich vlivem na kvalitu výsledného díla. O dokončování návrhů včetně interiérů a zahradních úprav. O důvodech menší frekvence jejího veřejného vystupování. O způsobu práce a organizace vlastní kanceláře. O návrhu interiéru pro novou budovu fakulty architektury ČVUT v Praze. A podrobněji o mém nejoblíbenějším projektu - rodinném domu v Horních Počernicích. A rozhovor jsme tradičně zakončíli nástinem budoucích plánů a ambicí. 

 

Bourání s Markétou Cajthamlovou

Vložit na svůj web

Markéta Cajthamlová (*1959)
architektka

Absolvovala Fakultu architektury ČVUT v Praze a postgraduální studium na Akademii výtvarných umění v Praze. V letech 1989-1991 působila v Kanadě. V letech 1991-1999 byla společníkem projekční kanceláře Lev Lauermann a Markéta Cajthamlová, od roku 1999 vede svou vlastní. V roce 1996 vyučovala na Letní škole architektury v Liberci, v letech 1996-1997 působila jako asistentka v ateliéru architekta L. Lábuse. Je členkou České komory architektů. Byla editorkou druhé Ročenky české architektury 2000-2001, vydávanou nakladatelstvím Prostor. 

Autor:  Adam Gebrian
Pořad: Bourání  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: pondělí 18:00; repríza pátek 04:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace