Bourání20. října  2009 v 15:22  

Bourání s Karolínou Jirkalovou

Karolína Jirkalová na exkurzi po švýcarské architektuře - Foto:  archiv

Karolína Jirkalová na exkurzi po švýcarské architektuřeFoto:  archiv

Ve 35. díle Bourání si opět na chvíli odpočineme od architektů. Pozvání do studia přijala zástupkyně šéfredaktora časopisu Art+Antiques a pravděpodobně jediná česká investigativní žurnalistka zabývající se architekturou.

Mluvili jsme o její cestě k architektuře. O dopravních stavbách v Praze. O "městě na papíře", neboli o nesystematičnosti v rozvoji Prahy. O rozhovorech s českými architekty. O účasti v porotě architektonické soutěže. O spolupráci při tvorbě výstavy Big Deal. O smyslu vlastní práce. O literatuře, fotografování a práci pro Český rozhlas. A jako vždy o plánech a ambicích. 

 

Rozhovor s Karolínou Jirkalovou

Vložit na svůj web

Karolína Jirkalová (*1976)
Karolina Jirkalová se narodila 29. února 1976 v Jablonci nad Nisou a vystudovala bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pracovala jako redaktora Českého rozhlasu 3 - Vltava, od roku 2007 je zástupkyní šéfredaktora časopisu Art+Antiques. Píše o architektuře a literatuře do českých novin a časopisů, tvoří literární pořady a radiodokumenty pro Český rozhlas 3 - Vltavu, pracuje jako editorka (například publikace Architekti SIAL), příležitostně fotí. Již několik let spolu s Petrem Borkovcem připravuje cyklus autorských čtení v kavárně Fra (Výroční cena nadace Český literární fond 2009). 

Související odkaz:
www.artantiques.cz 

Autor:  Adam Gebrian
Pořad: Bourání  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: pondělí 18:00; repríza pátek 04:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace