Bourání23. prosince  2009 v 17:00  

Bourání s Tomášem Celiznou

Landscapes of Energy - Foto: Kris Snibbe Harvard News Office

Landscapes of EnergyFoto: Kris Snibbe Harvard News Office

Pozvání do 43. dílu Bourání přijal grafický a webový designér Tomáš Celizna. Rozhovor se točil okolo studia v USA (Yale) a životě v San Franciscu a New Yorku. O přesunu do Amsterdamu.

O webových stránkách pro Fakultu architektury ČVUT, A69 architekti, Laboratoř Petra Babáka. O mezioborové spolupráci. O nových technologiích a jejich vlivu na vlastní práci. O plánech a ambicích. 

 

Rozhovor s Tomášem Celiznou

Vložit na svůj web

Tomáš Celizna (1977) je grafický designer.  

V letech 2001 až 2005 působil společně s Petrem Knoblochem v Praze pod hlavičkou dgú. Mezi klienty jejich design studia patřili mezi jinými A69 architekti, Moravská galerie v Brně nebo Uměleckoprůmyslové museum v Praze.  

V letech 2005–06 a 2008–09 byl designerem ve firmě Method Inc., nejprve v San Franciscu a poté v New Yorku. V Method pracoval mezi jinými na interaktivních projektech pro Autodesk, CNN nebo Google.  

Prostřednictvím Fulbrightova stipendia (2006) absolvoval postgraduální studium grafického designu na Yale University School of Art v New Haven (2008).  

V současné době žije a pracuje jako nezávislý designer v Amsterdamu. Poslední aktivity zahrnují práci pro Fakultu Architektury ČVUT v Praze, Graduate School of Design Harvard University v Cambridge, OASE Journal v Rotterdamu, Royal Academy of Art v Hágu a Sandberg Instituut v Amsterdamu.  

Od roku 2011 působí jako lektor grafického designu na Gerrit Rietveld Academie v Amsterdamu. Od téhož roku je členem organizačního výboru Mezinárodního Bienále grafického designu Brno. 

Související odkaz:
www.tomasc.net 

Autor:  Adam Gebrian
Pořad: Bourání  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: pondělí 18:00; repríza pátek 04:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace