Bourání5. ledna  2010 v 13:09  

Bourání s Janem Žalským a Petrem Pinkasem (PŽA)

Nájemní dům Port v Chrudimi - Foto:  Pinkas Žalský architekti

Nájemní dům Port v ChrudimiFoto:  Pinkas Žalský architekti

Do 44. dílu Bourání jsem si pozval dva mladé architekty, absolventy Školy architektury Emila Přikryla (AVU), vedoucí ateliéru Pinkas Žalský architekti. Budeme si povídat o ovlivnění studiem u profesora Emila Přikryla.

O rozhodnutí založit si vlastní kancelář. O zálibě v betonu, šedé a v archetypálních tvarech. O jednoduchosti. O principech a zásadách vlastního navrhování. O získávání zakázek. O návrzích expozic. O plánech a ambicích do budoucna. 

 

Rozhovor s Janem Žalským a Petrem Pinkasem (PŽA)

Vložit na svůj web

Pinkas Žalský architekti je architektonická kancelář se sídlem v Praze založená Petrem Pinkasem a Janem Žalským v roce 2005.
Petr Pinkas narozený 16.1.1976 v Pardubicích absolvoval Fakulty architektury ČVUT v Praze v roce 2001 a Školu architektury Emila Přikryla na AVU v Praze v roce 2003. Jan Žalský narozený 4.9.1976 v Trutnově absolvoval Fakultu architektury ČVUT v Praze v roce 2002 a Školu architektury Emila Přikryla na AVU v Praze v roce 2005. 

Výběr z realizací:
Nájemní dům v Teplého ulici v Pardubicích, 4 rodinné domy v Běstvině, Obchodní dům Port v Chrudimi, Nová audiovizuální expozice v Muzeu Památníku Lidice (společně s Bohumírem Prokůpkem), Nová expozice v Muzeu Památníku Ležáky. 

Související odkaz:
www.pza.cz 

Autor:  Adam Gebrian
Pořad: Bourání  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: pondělí 18:00; repríza pátek 04:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace