Bourání13. ledna  2010 v 08:40  

Bourání s Janem Machem, Pavlem Nalezeným a Janem Vondrákem (Mjölk)

Rozhledna nad obcí Heřmanice - Foto:  Mjölk architekti

Rozhledna nad obcí HeřmaniceFoto:  Mjölk architekti

Pozvání do 45. dílu Bourání přijala trojice libereckých absolventů tvořící v současnosti kancelář s názvem Mjölk. Rozhovor se točil okolo studia. O založení vlastní kanceláře.

O (ne)důvěře klientů vůči mladým architektům. O způsobu práce. O práci s modely. O nezbytné dávce entuziazmu. O vlivu cestování. O spolupráci s Martinem Rajnišem. A jako vždy o plánech a ambicích. 

 

Rozhovor s Janem Machem, Pavlem Nalezeným a Janem Vondrákem (Mjölk)

Vložit na svůj web

Společnost m j ö l k a r c h i t e k t i vychází z dlouholeté spolupráce její tří zakládajících členů. Obchodně působí od roku 2007 jako volné sdružení živnostníků. Obor naší činnosti se pohybuje od návrhů jednoduchých i drobných staveb a objektů k řešení rozsáhlejších souborů budov. Východiska naší práce spatřujeme v ideově i technicky individuálním, nezatíženém a vnímavém pojetí jednotlivých návrhů i jejich dalších rozpracování. Za vlastní pokládáme pozitivní přístup k prováděným úkonům, který jsme prohloubili studiem, prací a cestováním. 

Ing.arch Jan Mach
Jako vášnivý cestovatel navštívil mimo jiné Aljašku, Gruzii, Arménii, Indii, Írán a Keňu. Před dvěma lety započal intenzivnější spolupráci s prof. Martinem Rajnišem. Po ukončení studia v roce 2008 spoluzakládá vlastní atelier. 

Ing.arch Pavel Nalezený
Studoval na VUT v Brně a ČVUT v Praze, vysokoškolské vzdělání završil na TU Liberec v roce 2006. Pracoval jako junior architekt ve studiích v Londýně a poblíž Oxfordu. Na podzim 2007 se vrátil z Anglie a stal se společníkem vlastního ateliéru. 

Ing.arch. Jan Vondrák
Během svého studia na TU Liberec prošel několika českými kancelářemi, pracoval jako architekt pro Českou Televizi a stihnul se podívat na Havajské ostrovy, západní i východní pobřeží Spojených Států a Aljašku. Po ukončení studia v roce 2008 spoluzakládá vlastní atelier. 


Související odkaz: www.mjolk.cz 

Autor:  Adam Gebrian
Pořad: Bourání  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: pondělí 18:00; repríza pátek 04:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace