Bourání4. května  2010 v 14:57  

Bourání s Vladimírem Vašutem a Janem Mackovičem (Under-Construction Architects)

Čtvrtá partnerka výstižně zachytila moment jedinečného tvůrčího výtrysku ateliéru (u-c 2010) - Foto: Ing.arch. Erika Vašutová

Čtvrtá partnerka výstižně zachytila moment jedinečného tvůrčího výtrysku ateliéru (u-c 2010)Foto: Ing.arch. Erika Vašutová

Mezi spoustou mladých architektů panuje klišé, že poučit se mohou především od zkušenější generace (což nevyvracím), než od svých stejně starých kolegů, kteří se potýkají s podobnými problémy. Myslím si, že je vhodné poslechnout si obojí a proto jsem si do rádia opět pozval architekty své generace, Vladimíra Vašuta a Jana Mackoviče z Under-Construction Architects.

O starostech a radostech mladé a malé architektonické kanceláře. O soutěžení. O získávání, vybírání, navrhování a realizování vlastních projektů. O vyučování na FA ČVUT v Praze. O smyslu pro humor. O mystifikacích. O aktualizacích vlastního webu. O plánech, ambicích a snech. 

 

Rozhovor s Vladimírem Vašutem a Janem Mackovičem (Under-Construction Architects)

Vložit na svůj web


under-construction architects,
Partneři:
Ing.arch. Vladimír Vašut (*1979)
věnuje veškerý svůj čas rozkvětu firmy a všechen volný čas rozkvětu rodiny, při cestě z ateliéru domů si čte Kierkegaarda a štupuje bavlnkami ponožky. 

MgA. Viktor Vlach (*1978)
zakoupil chalupu v Hlavňově, kterou konceptuálně renovuje po vzoru chalupa architekti a časopisu chatař chalupář, jehož je odběratelem. 

Ing.arch. Erika Vašutová
po narození syna Sörena Aabye pro něj založila mateřskou školku a pomalu hledá vhodný objekt pro adaptaci na základní školu. 

Ing.arch. Jan Mackovič (*1978)
propadá múze hudby a působí v kočovném svatebním seskupení Evy a Vaška, kde přestávky již 32let věnuje přípravě olejomalby na ženské tělo. 

Související odkaz:
www.u-c.cz 

Autor:  Adam Gebrian
Pořad: Bourání  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: pondělí 18:00; repríza pátek 04:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace