Bourání7. července  2010 v 10:07  

Bourání s Janem Sedlákem

Nedokončené Staroměstské náměstí   - Foto:  Geodis Brno

Nedokončené Staroměstské náměstí  Foto:  Geodis Brno

Do 57. dílu Bourání jsem si pozval architekta, urbanistu a vysokoškolského pedagoga Jana Sedláka. Rozhovor se bude točit okolo rozdílů mezi urbanismem a architekturou. Dobrý architekt rovná se dobrý urbanista. Opravdu?

O důležitosti územního plánu. O novém územním plánu pro Prahu. O životě v Praze a jejím vývoji po roce 1989. O budoucnosti Staroměstského náměstí. O vyučování urbanismu v Praze a v Ostravě. O budoucnosti života ve městě.

 
 

 

Rozhovor s architektem, urbanistou a pedagogem Janem Sedlákem

Vložit na svůj web

Jan Sedlák (1951)
Fakultu architektury ČVUT absolvoval roku 1977. Dnes na této fakultě působí jako odborný asistent a vede zde ateliér v Ústavu navrhování. Ve svých četných územně plánovacích dokumentech zpracovával především problematiku urbanismu historických měst a obcí, jeho návrhy a realizace se rovněž zaměřovaly především na historické části měst. Dlouhá léta pracuje na urbanistických úkolech pro Prahu, zejména na její památkové rezervaci a na čtvrtích z konce 19. století. Jeho metodická činnost v oblasti památkové péče souvisí především s ochranou městských i venkovských památkových zón, resp. jejich veřejných prostor.  

Autor:  Adam Gebrian
Pořad: Bourání  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: pondělí 18:00; repríza pátek 04:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace