Bourání20. dubna  2011 v 09:06  

Bourání s 4AM

Galerie 4AM - Foto: Peter Stec

Galerie 4AMFoto: Peter Stec

Do 82. dílu Bourání jsem si pozval rekordní množství hostů. Bylo jich celkem devět.

4AM Fórum pro architekturu a média je prostor pro setkávání nových přístupů a různorodých aktivit z oblasti současné architektury a nových médií. Tým pracovníků je složený z teoretiků, architektů, umělců a specialistů na současné audiovizuální umění a architekturu. 

 

Rozhovor s kolektivem 4AM (Fórum pro architekturu a média)

Vložit na svůj web

Sdružení 4AM tvoří: Petra Hlaváčková, Šárka Svobodová, Barbora Šedivá, Evi Scheller, Zdeněk Severa, Jakub Kopec, Lucie Valdhansová, Tereza Rullerová, Tomáš Hlaváček, Martin Freund, Jaroslav Sedlák, Roman Čerbák, Vít Musil, Prokop Holoubek, Adam Kvasnička a další. 

Činnost 4AM je zaměřena dvěma směry:
Cílem je vytvořit experimentální a vzdělávací platformu pro současnou architekturu, která v Brně (a v celé ČR) dosud chybí. Prostor, kde budou na jednom místě přístupné informace o současné i historické architektuře pro všechny zájemce z řad široké veřejnosti formou publikací, databáze, výstav a přednášek a zároveň zde vznikne prostor pro samotné architekty a studenty k tvorbě a experimentům na mezinárodních workshopech či formou happeningů a živé tvorby. 

Dalším zaměřením 4AM jsou nová média a plánovaný Media-lab. Tím navazuje na aktivity související s festivalem síťové kultury Multiplace, který probíhá v Brně pravidelně od roku 2007. Jde o síť lidí a organizací, které spojuje zájem o interakci mezi uměním, technologiemi, kulturou a společností. Aktivity této sítě vyvrcholí každoročně mezinárodním festivalem, který se koná naráz na různých místech světa. 

Cílem projektu je vybudovat v Brně dlouhodobě fungující platformu a zázemí pro aktivity na poli současného vizuálního a mediálního umění – prostor pro workshopy, diskuze, mediatéku. Prostor, který by virtuálně i fyzicky spojoval studenty relevantních oborů, profesionálních teoretiků i praktiků z této oblasti. 

Od ledna 2011 je 4AM Fórum pro architekturu a média provozovatelem Galerie architektury v Brně (za podpory Nadace české architektury). 

Autor:  Adam Gebrian
Pořad: Bourání  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: pondělí 18:00; repríza pátek 04:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace