Bourání5. října  2011 v 12:18  

Bourání s Davidem Kašparem a Jiřím Sulženkem

Zóna Ideal, Street for Art 2011 - Foto:  Mjolk architekti

Zóna Ideal, Street for Art 2011Foto:  Mjolk architekti

Hostem 95. dílu bude dvojice aktivistů veřejného prostoru a vývozců kultury na periferii města, David Kašpar a Jiří Sulženko.

A během 40 minut se zkusíme probrat jejich bohatými aktivitami a poodhalit důvody, které je k takovémuto chování vedou. A jako vždy dojde i na plány a ambice. 

 

Rozhovor s dvojicí aktivistů veřejného prostoru a vývozců kultury na periferii města, Davidem Kašparem a Jiřím Sulženkem

Vložit na svůj web

MgA. David Kašpar
Absolvent Katedry produkce DAMU v Praze, neziskový producent v oblasti umění.
Vedoucí manager Chodovské tvrze, umělecký vedoucí festivalu umění ve veřejném prostoru Street For Art, programový ředitel Kulturního centra Zahrada, vedoucí manager Centra pro nový cirkus - CIRQUEON, koordinátor projektu Prádelna Bohnice a festivalu Babí léto v Psychiatrické léčebně Bohnice. 

Jiří Sulženko (*1980) - kulturní manažer a pedagog
Patří k zakládajícím členům týmu kulturního centra Zahrada na Jižním Městě v Praze. Jednou z hlavních aktivit Zahrady je kultivace veřejného prostoru sídliště prostřednictvím umění ve všech jeho podobách. Od roku 2008 Zahrada pořádá festival Street For Art, který je jediným festivalem o veřejném prostoru a komunitním umění v České republice a prezentuje tak různé formy uměleckých zásahů do veřejného prostoru - od dočasných architektonických invazí (Raumlabor, Dočasné centrum umění BLOX by Touax, Zóna Ideál s Mjolk Architekty) přes výtvarné projekty (mapping, streetart) až po komunitní, sousedské události (sousedská večeře, komentované projížďky).
Je absolventem katedry produkce pražské DAMU, působil jako marketingový manažer Divadla Archa a manažer divadelního uskupení SKUTR. Od roku 2009 je pedagogem katedry produkce na DAMU v Praze. 

Odkazy:
www.kczahrada.cz
www.streetforart.cz
 

Autor:  Adam Gebrian
Pořad: Bourání  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: pondělí 18:00; repríza pátek 04:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace