Bourání1. února  2012 v 08:51  

Bourání s Pavlou Melkovou a Miroslavem Cikánem

Rekonstrukce bastionu na Praze 2, MCA atelier - Foto: Adam Gebrian

Rekonstrukce bastionu na Praze 2, MCA atelierFoto: Adam Gebrian

Hosty 104. dílu Bourání bude architektka Pavla Melková a architekt Miroslav Cikán, kteří společně tvoří architektonický ateliér MCA.

Budeme si povídat o jejich poslední realizaci, revitalizaci bastionu Božích muk na Praze 2. Určitě ale dojde i na další působení na Vinohradech, na učení na FA ČVUT, na obecné téma rekonstrukcí a jako vždy na plány a ambice. 

 

Rozhovor s Pavlou Melkovou a Miroslavem Cikánem, kteří společně tvoří architektonický ateliér MCA

Vložit na svůj web

Pavla Melková (*1964) 

Miroslav Cikán (*1964) 

Předmětem činnosti atelieru je návrh architektury, interiéru, designu, včetně všech projektových fází až po management celé realizace.Atelier dále zajišťuje investorovi servis včetně cenové kalkulace, návrhu a kontroly smluv s dodavatelem stavby, kontroly kvality realizace a kontroly financování stavby. Kvalitní služby jsou garantovány mezinárodní praxí projektového managementu, zahraničními realizacemi, spoluprací se zahraničními investory a jazykovou znalost. 

Popis školního ateliéru Miroslava Cikána na FA ČVUT:
Atelier by měl připravit architekty, kteří budou schopni vyhodnotit vnitřní kvality a informace stávajícího prostoru, krajiny, objektu, povrchu či uměleckého díla, vidět a číst vnitřní a vnější souvislosti a příčiny podstaty kvality viděného a toto chápat v širších vazbách v komplexní časové ose minulosti i budoucnosti. Atelier by měl zkoumat staré a současné formy, materiály a konstrukce a na základě poznání obou hledat obousměrný kontext s budoucností, jehož výsledkem by mělo být zkvalitnění a obohacení celku. Architekt by měl být tvůrcem s mírou pokory a environmentální empatií, ale i s jistou velkorysostí, vkusem a elegancí nacházet míru mezi konzervací a architektonickou tvorbou současnosti. Architekt by měl být schopen globální komunikace, poskytující širší informační kvalifikovaný prostor pro zisk hlubších informací a výměnu zkušeností, které by měly být zásadní pro potřebný nadhled a vidění podstatného.
 

www.mca-atelier.com 

Autor:  Adam Gebrian
Pořad: Bourání  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: pondělí 18:00; repríza pátek 04:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace