Casablanca10. listopadu  2013 v 11:00  

Pavel Svoboda: Omán? Na velbloudích dostizích jsem byl v transu

v Ománu - Foto: Pavel Svoboda

v OmánuFoto: Pavel Svoboda

Omán je země jako z Pohádek tisíce a jedné noci. Hory, pouště, oázy, vádí, přístavy, mešity, velbloudí dostihy a festivaly. Fotograf a přírodovědec Pavel Svoboda v Ománu navíc jezdil stopem!

V Ománu nejsou muslimové sunnité ani šíité, ale přesto jde o velmi tradiční islám. S otevřeností a modernitou se to ale netluče, tvrdí cestovatel, fotograf a přírodovědec Pavel Svoboda. Cestoval po Ománu částečně stopem, aby nezůstal okolnímu světu uzavřený za skly pronajatého auta. Navštívil pouštní oblasti, oázy, wádí (částečně nebo úplně vysychající koryta sezonních řek) i rybářská pobřeží severního Ománu. S místním fotoklubem se mu navíc poštěstilo navštívit lokální, neturistický velbloudí festival, který ho jako fotografa naprosto pohltil. Hlavní město si nechal na konec (a v pořadu vysvětluje proč). 

Pavel Svoboda v Casablance zároveň zve na cestovatelský festival Kolem světa. Celkové informace o akci doplnil ve vysílání pořadatel Karel Wolf. 

Poslechněte si záznam cestovatelské Casablanky s Pavlem Svobodou a podívejte se na fotky! 

 

Omán? Na velbloudích dostizích jsem byl v transu. Fotograf a přírodovědec Pavel Svoboda mluví s Pavlem Sladkým o krásách Ománu.

Vložit na svůj web

Pavel Svoboda (*1985) je cestovatel, přírodovědec (geograf se zaměřením na hydrologii) a fotograf. Rád cestuje do horských a velehorských oblastí, a to kvůli krajinářským fotkám z horského prostředí, ale také kvůli tomu, že ho, jak sám říká, čím dál více oslovuje život a obyvatelé velehor. Další informace se o něm dozvíte na jeho webu. 

Autor:  Pavel Sladký  (PaS)
Pořad: Casablanca  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: neděle 12:00; repríza čtvrtek 04:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace