Island byl drsný, Palestina nás dostala, říkají 3handbikes

9. duben 2014

Jiří Čeloud, Jan Havel a Matěj Mikšíček tvoří cykloskupinu 3handbikes. Po Jirkově úrazu, který ho připoutal na vozík, začali jezdit na handbikových kolech. Nejdřív po Česku, pak zamířili na Island a nedlouho poté na Blízký východ. Poslechněte si jejich vyprávění!

3hanbikes podnikají svoje cesty natěžko, se stanem, bez doprovodu a s minimálním rozpočtem, který například na Islandu vedl k tomu, že kluci vybírali kontejnery, protože neměli dostatek jídla. Ale zase zbylo na nějaký ten drink na trajektu z Islandu do Dánska, po kterém přišel nápad na izraelské pokračování handbikových výprav...

Zatímco během 44 dní na Islandu je nejvíc oslovila příroda a cestovní svoboda, spočívající v tom, že jediné, na co bylo potřeba myslet, bylo jídlo a počasí, v Izraeli a hlavně v Palestině, jak Jirka Čeloud, Honza Havel a Matěj Mikšíček říkají, je nejvíc zaujal kontakt s místními lidmi, pohostinnost a kulturní rozdíly. Přes hranici do Jordánska se nicméně ke své smůle nedostali.

Podívejte se na Facebook a web 3handbikes i na fotky a video z cesty.

autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.