Crossings

Epilog Crossings: Je nám tady dobře

Projekt Crossings vznikl na Radiu Wave ve spolupráci s programem Migrace společnosti Člověk v tísni v roce 2008. Původně se na našich vlnách vysílal cyklus rozhlasových reportáží, které z různých úhlů zpracovávaly téma migrace a integrace cizinců. Na...

Proč je pro cizince těžké vystudovat v Česku...

Co všechno obnáší studium vysoké školy...

Crossings: Proč vietnamští obchodníci vykuřují...

Děti v Angole vedle sebe čůrají a pak...

O pořadu

Crossings

Čas vysílání: poslední středu v měsíci 20:00; repríza neděle 03:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 
Crossings - Foto: Olga Benešová, Radek Sidun

CrossingsFoto: Olga Benešová, Radek Sidun

Radio Wave ve spolupráci s Fórem migrantů Člověka v tísni uvádí rozhlasový cyklus o migraci. Poprvé vám migranti a migrantky spolu s Čechy a Češkami v éteru představí své zkušenosti, které mají něco společné – život v nové zemi

Na rozhlasových křižovatkách Radia Wave se ocitnou nejen ti, kteří dorazili do České republiky, ale i ti, kteří z rodného Česka někdy odešli. Někteří jen projíždějí, jiní jsou zrovna na „kruháči“, další se baví na červené. Všichni se ale v nějaký moment rozhodli vyrazit svým směrem a jejich cesty se protnuly zrovna teď a tady.  

logo Evropské unie

logo Evropské unie

V projektu Crossings tak společně probírají, jaké to bylo zorientovat se, pochopit psaná i nepsaná pravidla a od nuly začínat v nové zemi. Cizí jazyk i gesta, odlišná jídla, noví kolemjdoucí, rychlost i životní styl; a k tomu hledání práce, starost o rodinu, odloučení od blízkých, neznámá kultura, zvyky i prostředí. Jak se s tím vším vypořádat? To všechno a ještě víc s nadhledem a bez předsudků, přináší Crossings, rozhlasové křižovatky Radia Wave. 

Každou poslední středu v měsíci na vás čeká půlhodina rozhovorů s hosty a přímo ve studiu, pravidelná reportáž, kulturní profil, rubrika „Ve středu dění“.
 
  

Pořad připravuje a moderuje: Zuzka Rejchová s členy Fóra migrantů. 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky - Foto:  Ministerstvo školství, mládeže a...

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republikyFoto:  Ministerstvo školství, mládeže a...

Historie pořadu:
Projekt Crossings vznikl během léta roku 2008 ve spolupráci s neziskovou organizací Člověk v tísni. Jeho cílem je ukázat mladým lidem život cizinců v České republice a rozbourat stereotypy, které jednotlivé komunity provázejí. Původní projekt měl 15 dílů, které byly odvysílány v rámci pořadu Rentgen. Součástí projektu byla také putovní výstava fotografií, která byla také k vidění v budově ČRo. Poté se projekt Croosings odmlčel. Od září roku 2011 se vrátil zpět do éteru jako samostatný pořad.
 

Záznamy reportáží a rozhovorů z pořadu si můžete poslechnout v iRádiu. 

Logo Prahy - Foto:  Praha

Logo PrahyFoto:  Praha

Pořad Crossings je spolufinancován ze zdrojů Evropské Unie v programu Evropa pro občany (projekt Migration to the Centre), Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v rámci programu na podporu aktivit v oblasti integrace cizinců na území ČR na rok 2013 (projekt Křižovatky) a hl. městem Praha z Programů podpory aktivit integrace cizinců na území hl.m. Prahy pro rok 2013 (projekt Tváří v tvář). 

Český rozhlas se tématu migrace věnuje i v pořadu Zaostřeno na cizince, který vysílá každé úterý od 21:40 hodin Český rozhlas 6.Pořad: Crossings  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: poslední středu v měsíci 20:00; repríza neděle 03:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace