Deska týdne: Watching Black od Ecstasy of St. Theresa

Kapela - nebo spíše projekt - se poměrně vždy originálně pokoušela hledat vlastní výraz a zvuk, čímž spoluurčovala směřování alternativní hudby v Čechách. Postavení kultovní skupiny si vydobyla především silnou pocitovou hudbou otevřenou různým vlivům. Od původního okouzlení zvukem anglických indie-kytarových formací se propracovala k osobité, instinktivní hudbě procházející napříč hudebním spektrem. Tento týden vydává album Watching Black, které jsme zvolili Deskou týdne.
POSLECHNĚTE SI: Profil kapely, recenzi desky a pohled odborníka

Skupinu dal dohromady Jan P. Muchov někdy v první polovině 90. let, v té době začala mezi prvními hrát hudbu ovlivněnou tehdejší britskou kytarovou scénou, "rozvazbené" kytary, hlučivé melodie, něžný zpěv. Podařilo se jim dostat do Anglie, kde vydali tři desky, bodovali v nezávislé hitparádě a natáčeli slavnou show BBC s legendárním hledačem talentů Johnem Peelem.
Celý profil připravil Tadeáš Haager 

 

Profil kapely Ecstasy Of Saint Theresa

Vložit na svůj web

Jako dvoučlenný projekt vydali desku In Dust 3 (1999), limitovanou reedici 4B4 (2001), deska Slowthinking (2002) vyšla na značce EMI a sklidila hned několik ocenění Akademie populární hudby. Vydání proběhlo také v Anglii, kde sklidilo pochvalné ohlasy. Kromě nasazení klipů do britské MTV měli možnost vytvořit remix pro Placebo, který také vyšel na singlu English Summer Rain. Další spolupráce pak proběhla s kapelou British Sea Power na singlu A Lovely Day Tomorrow. V roce 2003 pak vychází DVD Fastmoving.
Jaký je poslední počin dvojice J. P. Muchova a Kateřiny Winterové? Recenzi na desku připravila Ivana Veselková. 

 

Recenze desky Watching Black od EOST

Vložit na svůj web

EOST - Foto:  eost.cz

EOSTFoto:  eost.cz

Každý týden vám Desku týdne představujeme pohledem hudebního odborníka. Album Watching Black od Ecstasy Of St. Theresa jsme tentokrát svěřili známému výtvarníkovi a muzikantovi, frontmanovi Tata Bojs z Hanspaulky, Milanovi Caisovi. Musíme přiznat, že jeho recenze patří rozhodně k těm nejsvéráznějším. 

 

Pohled Milana Caise na desku Watching Black

Vložit na svůj web

EoST také oznámila nový termín koncertu na kterém pokřtí desku, stane se tak 29. ledna v Paláci Akropolis! 

Pořad: Speciál RW  |  Stanice: ČRo Radio Wave
 
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace