DokuVlna28. března  2017 v 16:43  

DokuVlna: Jak zbankrotovat na veřejných záchodcích v transformovaném Polsku

Další díl nového pořadu DokuVlna představí v premiéře oceňovaný polský dokument Podělanej kšeft - Foto:  CC0 License

Další díl nového pořadu DokuVlna představí v premiéře oceňovaný polský dokument Podělanej kšeftFoto:  CC0 License

Další díl nového pořadu DokuVlna představil v premiéře oceňovaný polský dokument Podělanej kšeft. Rozhlasová dokumentaristka Agnieszka Czyżewska-Jacquemet nám přibližuje příběh dvou manželů, kteří už 25 let provozují veřejné záchodky. Zatímco za zdmi jejich malého byznysu graduje ekonomická transformace, oni pomalu a jistě očekávají zánik svého malého světa podzemních toalet.

Pan Andrzej spolu s manželkou Magdou sedí v kukani veřejných záchodků, poslouchají rádio a čekají na zákazníky, kteří stejně nepřijdou. Po 25 letech poctivé práce mají na výběr buď bankrot, nebo dražbu. Ocitli se v pasti. Ať udělají cokoliv, neskončí to happy endem. Okolní svět, kde probíhá ekonomická transformace, na ně zapomněl. Z podzemních toalet v polském Lublinu se nedá nikam utéct. Leda za hranice. Zkrátka, poslední ať zhasne. 

Pokud nechcete, aby vám unikali autorské dokumenty Radia Wave, podcastujete je na wave.cz/podcasty. Na stránce najdete i podrobný videonávod.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet je polská rozhlasová dokumentaristka. Od roku 1993 pracuje v oddělení reportáže a publicistky Polského rozhlasu Lublin. Za svou práci obdržela několik cen na mezinárodních rozhlasových festivalech. Podělanej kšeft získal v roce 2016 druhou cenu na Prix Europa v Berlíně. V rámci březnové DokuVlny uslyšíte premiéru jeho české adaptace. 

Podělanej kšeft
Autorka: Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, dramaturgie a režie české adaptace: Jiří Slavičínský, Brit Jensen, zvuk: Jiří Slavičínský, účinkují Valerie Zawadská a Jiří Hromada 

Autor:  Brit Jensen, Jiří Slavičínský
Pořad: DokuVlna  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: Čas vysílání: každou třetí sobotu v měsíci od 20:00;  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace