Hergot!9. srpna  2013 v 16:16  

Hergot!: Gay ex machina

z loňské Prague Pride - Foto:  Prague Pride

z loňské Prague PrideFoto:  Prague Pride

Vzhledem ke známé angažovanosti Jana Škroba v letošní Prague Pride se dalo čekat, že související téma opanuje jeden z letních Hergot!ů. Vztah mezi organizovaným náboženstvím a sexuálními menšinami je často nabitý emocemi z obou stran, málokdo se ale seriózně snaží hledat řešení s porozuměním (a to i v křesťanství, kde jsou pro respekt vůči všem menšinám dosti zásadní věroučné předpoklady).

Fenomén ex-gay (ale trochu i ex-ex-gay) hnutí představí člověk, se kterým se moderátoři Hergot!u seznámili skrze jeho fundované komentáře na hergotím FB - člen ostravského Logosu, aktivista Amnesty International ve věci monitoringu diskriminace homosexuálů a zakladatel informačního serveru Prameny na poušti Tomáš Bílek. 

Od situace nedávno rozpuštěné organizace Exodus International, známé například upřednostňováním takzvané reparativní terapie, se host neváhal pustit do osobních témat a často překvapivých náhledů na otázky kolem církve a legislativní problematiky. Zahrají God Is My Co-Pilot, Velvet Underground, The Butchies i Magnetic Fields. 

 

Hergot!: Gay ex machina

Vložit na svůj web

Autor:  Jan Škrob, Dominik Čejka, Petr Wagner
Pořad: Hergot!  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: neděle 18:00; repríza středa 04:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace