Hudba

Hrdelní zpěv a morin khuury, folk metal z pouště Gobi

Doby, kdy mongolští nájezdníci expandovali do Evropy, jsou naštěstí dávno pryč. O poznání zajímavější výsledky však přináší aktuální expanze evropské tvrdé hudby do mongolských stepí.

Deska týdne

Deska týdne: Lekce z historie indie popu s Girl Ray

Úspěch londýnské dívčí trojice Girl Ray by jim mohla spousta jejich vrstevníků závidět. Dnes teprve devatenáctileté hudebnice Poppy Hankin, Iris McConnell and Sophie Moss vydaly první singl před třemi lety. Od té doby se objevily v pořadu Marca Rileyho na BBC 6, jely turné s Teleman a v recenzích se slova chvály na jejich singly střídají se srovnáními s kapelami jako Belle and Sebastian nebo Pavement. První poslech jejich debutové desky, pojmenované libozvučnou hříčkou Earl Gray, ale spíše než výše zmíněné indiepopové hvězdy svým zvukem a atmosférou evokuje jejich předchůdce.

Rozhovory

Perfume Genius: Jsem rozkročen mezi temnou minulostí a světlou budoucností

Pět let trvalo, než se projekt Perfume Genius znovu odhodlal naplánovat si turné napříč Evropou. Než niterný rukopis Mikea Hadrease naplní v úterý 15. srpna prostory pražského MeetFactory, probrali jsme s předákem nečekanou podporu od zpěváka R.E.M. Micheala Stipea a snahu vystoupit na nové desce...

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace