Hudba On Air20. dubna  2017 v 09:20  

Priests, Coucou Chloe nebo V I O L E N C E: Creepy Teepee vytahuje želízka z ohně

Creepy Teepee 2017 - Foto: oficiální Facebook Creepy Teepee

Creepy Teepee 2017Foto: oficiální Facebook Creepy Teepee

Kultovní festival současné nezávislé hudby Creepy Teepee zveřejnil první jména letošního line-upu. DIY event po osm let kočoval středočeským městem a i tento (devátý) rok Kutná Hora ožije přívalem nejčerstvější a nejdiverznější hudby ze všech koutů světa. Vznikne tak na pár dní opět utopické místo, kde neexistují hranice.

Kdo navštívil minulý ročník, odehrávající se v kutnohorském prostředí Vitamíny, jistě nezapomene na enigmatické kouřmo naléhavého koncertu Deana Blunta nebo rudou beatovou agitku kolektivu NON Worldwide na hlavní stagei. Vzpomínkám stále vévodí i obrazy euforické a propocené afteparty ve vnitřním prostoru areálu, kde se odehrál showcase londýnské party Balaclub, polských Intruder Alert nebo rap kolektivu Goth Money Records. Creepy Teepee díky svému otevřenému přístupu ke skládání line-upu, touze přivážet do ČR nejčerstvější hudbu a sounáležité atmosféře nemá ve střední Evropě konkurenci. 

Kolektiv AM180, který festival pořádá, zveřejnil zatím jenom pár jmen – mezi prvními jsou indie-popem i jazzem nasáklí punkáči Priests z Washingtonu, kteří nešetří ostrou politickou kritikou a zároveň schytali rank best new music na Pitchforku. Tvůrce industriálně rozvrácených riddimů a temně manických „club tools“, producent Imaabs, je úzce propojený s mexickým kolektivem a labelem NAAFI. Showcase zakládajících členů labelu jste mohli vidět na zimní edici Creepy Teepee !Explore. Imaabs tak doplní obraz o formách klubového zvuku, který vyrůstá z latinskoamerických kořenů. 

Dalším zářezem v line-upu je londýnská producentka a vokalistka Coucou Chloe, která originálně pracuje s dekonstrukcí tvrdých klubových žánrů a jako jeden z dominantních prvků používá vlastní hlas pokroucený efekty. Hostí pravidelnou show na radiu NTS a její první EP Halo vyšlo na trendsetterské berlínské platfomě Creamcake. Na CT 2K17 uslyšíte její liveset. 

Baltimorský multiinstrumentalista V I O L E N C E předvede svoji syrovou performance pohybující se na hraně noise-rapu, experimentální elektroniky a black metalu. Na své poslední desce vydané na labelu NON Worldwide řeší témata upadající toxické maskulinity, apatie, ale i brutality a síly. Návštěvníkům připraví intenzivní emocionální zážitek. Zatím posledním oznámeným aktem je kapela The Love Coffin, zástupce kodaňské kytarové scény. 

Nekompromisní uskupení hraje ojedinělou a energickou kombinaci noise-rocku a post-punku s lehkou příměsí country a od přelomového EP Veranda z roku 2015 stále nabírá na živelnosti a autenticitě. Další nové umělce, které zažijete sedmého až devátého července v Kutné Hoře, vám prozradí organizátoři v živých vstupech v On Air vysílání Radia Wave. 

Creepy Teepee 2016 - Foto: Jiří Šeda

Pořad: On Air  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: pondělí-pátek 8:00-18:00 a 19:00-20:00; víkend 8:00-12:00 + 14:00-18:00 + 19:00-20:00  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace