Hudba On Air11. června  2013 v 17:00  

Tomáš Procházka z B4: Improvizaci beru jako očistu

Tomáš Procházka (Federsel) - Foto: Martin Melichar

Tomáš Procházka (Federsel)Foto: Martin Melichar

„Já už to poslední dobou beru jako sport, kterej přináší hodně adrenalinu. Je to čím dál lepší, užívám si, že nic dopředu nevím,“ říká Tomáš Procházka o hraní s kapelou B4. Jejich koncerty jsou vždy živou improvizací na elektronické i akustické nástroje. Za album Didaktik Nation Legendary Rock vloni dostali cenu Vinyla a letos se chystají oslavit patnáctileté výročí údajně náhodně vzniklé kapely vydáním retrospektivního „patnáctialba“.

Tomáš Procházka je rozkročený mezi hudbou, divadlem a performancí. Kromě kapel B4, Federsel & Mäkelä, Gurun Gurun, Radio Royal, Uranus nebo Wabi Experience působí průběžně i v divadlech Buchty a loutky a Handa Gote. Zajímá se o terénní nahrávky, mediální archeologii a hlavně improvizaci na elektronické i akustické nástroje. Jak řekl v rozhovoru, je to pro něj cesta ven ze současného světa přesyceného novou hudbou. „Improvizaci beru jako očistu, písniček už je všude tolik, že už mi vždycky připadá absurdní ještě nějaký další přidávat.“ 

K letošní připomínce patnáctiletého fungování B4 dává kapela dohromady retrospektivní release. „Vymysleli jsme že uděláme patnácticédéčko. Budou tam zatím nevydané věci, co jsme za těch patnáct let různě nahráli a udělali třeba i pro divadlo.“ Kolekce bude navíc doplněná novým materiálem a práce na ní je prý momentálně asi v polovině. V rozhovoru se také dozvíte, jak daleko jsou chystaná nová alba projektů Federsel & Mäkelä, Gurun Gurun a Wabi Experience. 

 

Tomáš Procházka z B4: Improvizaci beru jako očistu

Vložit na svůj web

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace