Peťo Tázok

Peťo Tázok - Foto: Press kit

Peťo TázokFoto: Press kit

Peťo Tázok je slovenský rapper vymykající se jakýmkoli představám typického rappera dnešní doby.

Pokud jde o Peťovu minulost, o té se toho dá zjistit vpravdě pramálo. V podstatě se Peťo snaží nastolit obraz svého města ve své tvorbě, když tvrdí, že pochází z fiktivního města VP84. Toto město je sice smyšlené, přesto má posluchačům dodat představu typického maloměsta (ať už v Čechách nebo na Slovensku), kde se v podstatě neděje nic a nikdo nemá žádné ambice. 

Peťo Tázok - Foto:  myspace.com/petotazok

Peťo TázokFoto:  myspace.com/petotazok

Samotné jméno Peťo Tázok je pravděpodobně také fikcí, protože se v něm dá najít slovní spojení "peť otázok". Peťo Tázok se naprosto vymyká modelu typického rappera. Jeho netypický styl rapu se nachází někde mezi undergroundem a středním proudem, jeho hlas je vysoký až pisklavý, což však nerozhoduje, protože v jeho temných a místy poetických textech se nachází důležité sdělení týkající se monotónnosti běžného života. 

V roce 2006 se Peťo Tázok dal dohromady se slovenským producentem Karaoke Tundrou. Ten mu dodal několik abstraktních podkladů místy využívajících zvuky z kung-fu filmů, ale třeba také z Twin Peaks Davida Lynche. Tundrova produkce spolu s Tázkovým rapem daly dohromady šesti skladbové EP plné příběhů z VP84. Navíc je zadarmo ke stažení na internetu. 

Autor:   Smack

Nové články v rubrice

 • 23. září  2013 v 10:00       rubrika: Interpreti

  Chvrches

  Ani ne dva roky od svého vzniku stanula skotská trojice Chvrches před šedesáti tisícovým stadionem San Siro v Miláně.

   
 •  Video

  London Grammar

  „Jsou jako The XX, které si můžete přivést domů a představit je rodičům, aniž byste poslouchali hudrování nebo trapné ticho u večerního stolu,“ definuje tvář debutujících mladíků London Grammar Paul Lester, redaktor...

   
 •  Video

  Factory Floor

  Factory Floor je kapela z Londýna, která hraje temnou elektroniku. Od začátků v roce 2005 jim jde o hypnotickou a hlučnou hudbu. Jejich repetitivní synth noir zpočátku vyvolával odkazy na Joy Division nebo The Fall....

   

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace