The Ritchie Success

Radio Wave Live Sessions - The Ritchie Success - Foto: Stanislav Soukup

Radio Wave Live Sessions - The Ritchie SuccessFoto: Stanislav Soukup

Ačkoliv The Ritchie Success vydávají svůj debut teprve teď, jejich působení na zdejší scéně sahá někam do roku 2004, kdy se Martin Růžička a Martin Kontra rozhodli spojit svoje původně neslučitelné kytarové meče.

Jako mnoho jiných i The Ritchie Success během své existence zaznamenali několik personálních kolotočů. Od bývalého členství publicisty Petra Viziny po úmrtí jednoho ze zakládajících členů Jana Kotíka na sklonku roku 2007. The Ritchie Success ale po spoustě koncertů i personálních otřesů udrželi tolik křehkou stabilitu kapely při životě a zdají se teď být silnější než kdy dřív. Členové The Ritchie Success jsou designéry, novináři, vizuálními umělci a filmaři. Neznějí ale jako nějaký hurá projekt ve stylu bavíme se po práci. 

Radio Wave Live Sessions - The Ritchie Success - Foto: Stanislav Soukup

Radio Wave Live Sessions - The Ritchie SuccessFoto: Stanislav Soukup

Znějí jako Nine Inch Nails protnutí Einstürzende Neubauten ve spolupráci s Blues Explosion v momentálním okouzlení post-rockem. Rodná němčina frontmana a původně herce a performera Phillipa Schenkera z nich pro české ucho dělá trochu tvrdý oříšek. Schválně kolik máte ve svém okolí známých, kterým němčina v populární hudbě nevadí. Možná asociace se slizkými Rammstein ale není na místě. The Ritchie Success nabízí syrovou hutnou hudbu, poznamenanou láskou k rokenrolu, industriálu, elektronice a chytrému písničkaření. Smyčkování Benjamina Tučka a vůbec repetetivní otivy dělají z hudby The Ritchie Success jakýsi syrový mantrický marš. 

Personální propojení s Kill The Dandies!, vliv českého undergroundu v mixu s mezinárodními přesahy dělají z kapely osobitou jednotku, která nemá na zdejší scéně obdoby. 

Autor:  Tomáš Turek

Nové články v rubrice

 • 23. září  2013 v 10:00       rubrika: Interpreti

  Chvrches

  Ani ne dva roky od svého vzniku stanula skotská trojice Chvrches před šedesáti tisícovým stadionem San Siro v Miláně.

   
 •  Video

  London Grammar

  „Jsou jako The XX, které si můžete přivést domů a představit je rodičům, aniž byste poslouchali hudrování nebo trapné ticho u večerního stolu,“ definuje tvář debutujících mladíků London Grammar Paul Lester, redaktor...

   
 •  Video

  Factory Floor

  Factory Floor je kapela z Londýna, která hraje temnou elektroniku. Od začátků v roce 2005 jim jde o hypnotickou a hlučnou hudbu. Jejich repetitivní synth noir zpočátku vyvolával odkazy na Joy Division nebo The Fall....

   

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace