Kultura On Air25. října  2010 v 09:00  

Tyjátr – Sunyata

Z představení Sunyata - Foto: Press kit

Z představení SunyataFoto: Press kit

„Ať se vám to líbí, nebo ne, život je drama, často plné podivných postav a šílených scén.“ Takhle je prezentováno představení Sunyata tanečnice a choreografky Kateřiny Stupecké. Představení Sunyata je výsledkem roční práce po výhře Ceny Sazky v roce 2009. Vidět ho můžete v Divadle Ponec nebo třeba i v Duncan Centre. Více se dozvíte v pravidelné divadelní rubrice Veroniky Dospělové Tyjátr.

Kateřina Stupecká se pro současný tanec rozhodla až ve svých jednadvaceti letech. Před třemi roky dokončila taneční konzervatoř Duncan Centre, dál studuje choreografii na HAMU a vloni se stala „objevem roku v tanci“ a vyhrála tak Cenu Sazky.
Poslechněte si rozhovor s Kateřinou Stupeckou uvnitř příspěvku. 

 

Tyjátr - Sunyata

Vložit na svůj web


Kateřina už předtím vytvořila několik představení, stěžejní pro ni ale bylo, když inscenace Da Capo vyhrála 2. cenu Jarmily Jeřábkové na festivalu Nová Evropa a vloni zmíněnou Cenu Sazky. S touto cenou je spojena finanční podpora 400 tisíc korun, kterou umělec využije na práci na dalším projektu.
Po roční práci tak přichází unikátní inscenace Sunyata. Kateřina čerpala inspiraci z knihy terapeuta Thomase Moora Temné noci duše. 

Zajděte na stránky Divadle Ponec – a hlavně zajděte na Sunyatu!
 

Pořad: Tyjátr  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: pondělí 16:20  |  Délka pořadu: 5 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace