Kultura On Air23. srpna  2011 v 14:20  

Altán Klamovka

Monika Svobodová – míče (Galerie Altán Klamovka, Praha) - Foto: Lenka Sýkorová,  Galerie Altán Klamovka

Monika Svobodová – míče (Galerie Altán Klamovka, Praha)Foto: Lenka Sýkorová, Galerie Altán Klamovka

V našich pravidelných kulturních přehledech vás často informujeme o dění v různých alternativních galeriích. Po Galerii Na shledanou ve Volyni tentokrát zamíříme do pražského Altánu Klamovka.

Na kraji pražského parku Klamovka, kousek od zastávky tramvaje, stojí v kopci novogotický zahradní altánek. Původně stavba sloužila jako zahradní besídka pro šlechtickou rodinu Clam-Gallasů, která celý park počátkem 19. století založila. Dnes je z altánku alternativní galerie, kterou spravuje Syndikát výtvarných umělců a Asociace užité grafiky. Galerie tady vznikla v roce 2004 a od počátku ji má po kurátorské stránce na starost Lenka Sýkorová

Související weby

Nezávislé galerie

Umístění altánku uprostřed parku vybízí umělkyně a umělce k tomu, aby si hráli i s okolním prostředím, takže nezřídka výstavy „přetékají“ i na okolní trávník. Jak vysvětluje kurátorka Lenka Sýkorová, zpočátku ale někteří zdejší moderní umění tak úplně nechápali.
Dnes už do Altánu Klamovka nechodí jen umělecká komunita, ale i místní rezidenti z okolí parku, aby zjistili, co nového se v malém prostoru objevilo. 

Pokud byste do Altánu Klamovka chtěli nahlédnout i vy, tak můžete každou sobotu a neděli mezi 14:00 a 18:00. Momentálně tam probíhá výstava nazvaná Besídka, která potrvá až do 11. září. 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace