Kultura On Air27. dubna  2012 v 14:00  

Lenka Klodová o Androgynekologii

Z výstavy Androgynekologie - Foto:  VŠUP

Z výstavy AndrogynekologieFoto:  VŠUP

Co je to tělový design a jaká témata rozvíjí studenti tohoto oboru v Brně? Odpovědi na tyto otázky můžete hledat na aktuální výstavě Androgynekologie a v tomto rozhovoru s Lenkou Klodovou.

Lenka Klodová vede Ateliér tělového designu (http://atd.ffa.vutbr.cz/telovydesign.php) na brněnské FAVU. Výstava na pražské VŠUP je jednou z prvních velkých prezentací tamních studentů pod jejím vedením. Prostor galerie je stylizovaný do jakési čekárny na pomyslné androgynekologii a na vernisáži nechyběla nahá performance. Ptali jsme se na práce studentů na výstavě, na obor tělového designu a kurz pornostudií, který je součástí jeho programu. 

AudioStáhnout
 

Rozhovor s vedoucí Ateliéru tělového designu FAVU Lenkou Klodovou o výstavě Androgynekologie

Lenka Klodová - Foto: Radio Wave

Lenka KlodováFoto: Radio Wave

Díla Lenky Klodové se soustředí na ženskou tělesnost, sexualitu a mateřství. Tato témata zpracovává v neobvyklých všednodenních souvislostech a s nezaměnitelným humorem a nadhledem. Svá studia na VŠUP zakončila monumentální sochou nazvanou Boženě, která předznamenala autorčin zájem o ženskou zkušenost a naznačila její konceptuální přístup k tématu a smysl pro humor. Známý je třeba její ženský erotický magazín Ženin. Aktuálně chystá Lenka Klodová výstavu českých umělkyň v Berlíně, pracovní název zní Useless. 

 

Nové články v rubrice

 • 22. července  2014 v 11:20     Audio  rubrika: Kultura On Air

  Příjemně kompromisní výstava o evropské secesi

  V pražském Obecním domě se po trháku Alfons Mucha – Ivan Lendl, lákajícím hned na dvě slavná jména, představil další potenciálně finančně úspěšný projekt, který nese pro širokou veřejnost neméně přitažlivý titul – Secese...

   
 • 18. července  2014 v 15:20     Audio  rubrika: Kultura On Air

  Za uměním do Litomyšle: Váchal, Kolíbal, Kvíčala

  Váchal, Kolíbal, Kvíčala – na zajímavá jména výtvarného umění o prázdninách narazíte i mimo velká města. Výstavy tří výtvarníků generačně rozkročených napříč 20. stoletím teď najdete v Litomyšli.

   
 • 18. července  2014 v 13:20     Audio  rubrika: Kultura On Air

  V Bohnicích vystavují polární záři

  Prádelna Bohnice, jejímž úkolem je otvírat krásný, ale izolovaný areál psychiatrické léčebny veřejnosti, se proměnila na temnou komoru s instalací, která vás přenese do vesmíru, snad i pod vodu a následně do lodě setmělého...

   

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas