Kultura On Air22. března  2013 v 16:25  

Storytelling v divadle: Všichni Teigeho muži

Matěj Záhořík a Bára Voráčová - Foto: Radio Wave

Matěj Záhořík a Bára VoráčováFoto: Radio Wave

Jestli rádi posloucháte příběhy, mohl by vás zajímat nový fenomén storytelling. Jde o divadelní disciplínu, která funguje i v dalších uměleckých oblastech. Barbora Voráčová storytelling vystudovala v norském Oslu a po návratu do Česka ho začala realizovat ve spolupráci s Divadlem na cucky, se souborem Damúza nebo s Petrou Tejnorovou. Aktuálně uvádí storytellingovou hru Všichni Teigeho muži.

Proč storytelling, a ne jen jednoduše vyprávění? Čím se storytelling od vyprávění, tak jak ho známe a sami používáme, liší? Jak vypadá divadelní představení na bázi storytellingu? Poslechněte si rozhovor s Barborou Voráčovou a vypravěčem Matějem Záhoříkem, který přidal konkrétní ukázku. 

Storytelling v divadle: Všichni Teigeho muži

Vložit na svůj web

Pokud vás tenhle přístup k vyprávění zaujal, podívejte se na www.story-telling.cz. Kromě hry Všichni Teigeho muži bude mít brzy premiéru i novinka Saga III. Vznikla ve spolupráci s Divadlem na cucky a jde o storytelling o severské mytologii. V procesu je také nové představení na téma národního obrození, které se představí v září na festivalu Vyšehrátky v Praze. 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace