Kvér

Intimita na opuštěném ostrově. Kvér o reality show Robinsonův ostrov se soutěžící Terezou

„Sexualita je tam strašně potlačená. Pokud člověk nemá živiny, tak mu nepracuje mozek,“ vypráví o intimitě na opuštěném ostrově v prostředí exotických Filipín Tereza Mikšaníková. Tereza strávila při natáčení Robinsonova ostrova několik týdnů v jihovýchodní...

Společnost má pocit, že problém HIV je vyřešený....

„V Česku pořád existuje řada mýtů o...

Kvér o lásce a sexu hendikepovaných. „Sexualitu...

„K sexu mám už odmalička velmi kladný...

O pořadu

Kvér

Čas vysílání: sobota 22:00; repríza úterý 04:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 
Kvér - Foto:  Český rozhlas

KvérFoto:  Český rozhlas

Hodinová rozhlasová výprava do oblasti intimity, sexuality, vztahů a jejich proměn. Pokoušíme normy, odchylky i úchylky, je-li třeba, pálíme do zažitých stereotypů.

Kvér je nejen diskusní magazín o intimitě, tělesnosti, genderu, feminismu, vztazích a jejich proměnách. Nejen ožehavá témata zkoumáme seriózně i hravě, především ale kriticky a v širších společenských souvislostech. Monogamie, queer bezdomovectví, feministické porno, sexuální turistika, budoucnost manželství a rodiny – Kvér není jen „další“ relace o sexu a vztazích, která nepřekvapí a plytce brouzdá po povrchu. Kvér je určen všem, kteří rádi objevují, diskutují a nebojí se rozmanitých pohledů na věc, které zkoumají společenský status quo. 

Nehodláme vás utvrzovat v rutinních představách, co se sluší a patří, nebudeme vám čechrat ego ani přitakávat předsudkům. Chceme vás přimět k zamyšlení, dráždit i bavit zároveň, a především zjistit, jaký je intimní život a jaké jsou vztahy našich vrstevníků. Kvér vysílá každou sobotu od 22.00 trojice moderátorů, Bára Šichanová, Filip Titlbach a Klára Chvojková. 

Pořad připravuje: Bára Šichanová, Filip Titlbach a Klára Chvojková 

Historie pořadu: Pořad vysíláme od září 2012, moderovali ho Bára Šichanová a Josef Rabara. V lednu 2017 pořad prošel proměnou, z původního zaměření na queer a LGBT se rozšířil o témata spojená s intimitou a sexualitou obecně. 

Autor:  Radio Wave
Pořad: Kvér  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: sobota 22:00; repríza úterý 04:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace