Kvér

Kvér o lásce a sexu hendikepovaných. „Sexualitu neutlumíte, je třeba s ní jen umět zacházet“

„K sexu mám už odmalička velmi kladný vztah. Chtěl jsem být sexuolog,“ říká Tomáš, u něhož se od čtrnácti let začala výrazněji projevovat progresivní choroba, kvůli které je dnes na vozíku. „Věděla jsem, že když se téma sexuality dostane mezi hendikepované,...

Nové slovo chemsex. Proč ujíždíme na sexu...

Pojem chemsex zatím v českých poměrech...

Otcovství a sex. „Na těhotné partnerce mě...

„Sex je po narození syna mnohem lepší....

O pořadu

Kvér

Čas vysílání: sobota 22:00; repríza úterý 04:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 
Kvér - Foto:  Český rozhlas

KvérFoto:  Český rozhlas

Hodinová rozhlasová výprava do oblasti intimity, sexuality, vztahů a jejich proměn. Pokoušíme normy, odchylky i úchylky, je-li třeba, pálíme do zažitých stereotypů.

Kvér je nejen diskusní magazín o intimitě, tělesnosti, genderu, feminismu, vztazích a jejich proměnách. Nejen ožehavá témata zkoumáme seriózně i hravě, především ale kriticky a v širších společenských souvislostech. Monogamie, queer bezdomovectví, feministické porno, sexuální turistika, budoucnost manželství a rodiny – Kvér není jen „další“ relace o sexu a vztazích, která nepřekvapí a plytce brouzdá po povrchu. Kvér je určen všem, kteří rádi objevují, diskutují a nebojí se rozmanitých pohledů na věc, které zkoumají společenský status quo. 

Nehodláme vás utvrzovat v rutinních představách, co se sluší a patří, nebudeme vám čechrat ego ani přitakávat předsudkům. Chceme vás přimět k zamyšlení, dráždit i bavit zároveň, a především zjistit, jaký je intimní život a jaké jsou vztahy našich vrstevníků. Kvér vysílá každou sobotu od 22.00 trojice moderátorů, Bára Šichanová, Filip Titlbach a Klára Chvojková. 

Pořad připravuje: Bára Šichanová, Filip Titlbach a Klára Chvojková 

Historie pořadu: Pořad vysíláme od září 2012, moderovali ho Bára Šichanová a Josef Rabara. V lednu 2017 pořad prošel proměnou, z původního zaměření na queer a LGBT se rozšířil o témata spojená s intimitou a sexualitou obecně. 

Autor:  Radio Wave
Pořad: Kvér  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: sobota 22:00; repríza úterý 04:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace