Liberatura

Čtyřlístková legenda Lucie Lomová: Komiks mě pořád hrozně baví

Nová česká literatura je skvělá, o tom není pochyb. Když jde ale do tuhého, Čtyřlístek je jistota. Jestli jste měli rádi Anču a Pepíka, nastražte uši k Liberatuře s Lucií Lomovou, jednou z nejzajímavějších a nejzkušenějších komiksových autorek v Česku....

Pavel Kolmačka: Život je bolavý

Básník Pavel Kolmačka vydává novou...

Borjana Dodova píše pod vlivem racionálního...

Zdá se vám, že kombinace matematiky...

O pořadu

Liberatura

Čas vysílání: středa 19:00; repríza neděle 05:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 
Liberatura - Foto: Radek Sidun, Olga Benešová

LiberaturaFoto: Radek Sidun, Olga Benešová

Po všem novém v české literatuře na Radiu Wave pátrá dvojice detektivů – Karolína Demelová a její parťák, nervózní sígřík Jonáš Zbořil.

Když najdeme stopu, máte zaručeno, že se pod rudým světlem nahrávacího studia bude třást opravdu zajímavý podezřelý, ať už spáchal prózu, poezii, grafiku knih, či literární adaptaci – nám nikdy nic neunikne! 

Naše výslechy poslouchejte vždy ve středu od 19 hodin, až vás propustíme, zažijete opojení svobodou. Jsme totiž Liberatura! 

Pořad připravuje a moderuje: Karolína Demelová, Jonáš Zbořil

Historie pořadu:
Liberatura na Radiu Wave odstartovala 1. dubna 2009 – a David Zábranský s Karolínou Demelovou dokazovali každou středu až do března následujícího roku, že to nebyl jen aprílový fórek. Po skončení tohoto trochu italského studiového manželství si Karolína nějakou dobu užívala života single moderátorky, až nakonec propadla kouzlu jednoho ze svých hostů. Radio Wave posvětilo jejich svazek, a tak sdílí Karolína od listopadu 2011 mikrofony s Jonášem Zbořilem. 

Záznamy jednotlivých dílů najdete v iRádiu. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas