Liberatura

Československá básnířka Martina Blažeková: Bojíme se, že si nebudeme rozumět

"Na začátku dvacátého století byl strach, že slovenština vplyne do češtiny a zanikne. Hlavně co se týče jazyka jako vyjadřovacího prostředku literatury. Hovořilo se o tom, že slováci by měli psát knihy česky. Je to sto let, což není tak dlouhá doba,...

Hákový kříž na obálce prodává, říká ke Knize...

Knihou roku se letos stala publikace...

Liberatura: Puntičkář Eco zrevidoval Jméno...

I v češtině už vyšlo aktualizované...

O pořadu

Liberatura

Čas vysílání: středa 19:00; repríza neděle 05:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 
Liberatura - Foto: Radek Sidun, Olga Benešová

LiberaturaFoto: Radek Sidun, Olga Benešová

Po všem novém v české literatuře na Radiu Wave pátrá dvojice detektivů – Karolína Demelová a její parťák, nervózní sígřík Jonáš Zbořil.

Když najdeme stopu, máte zaručeno, že se pod rudým světlem nahrávacího studia bude třást opravdu zajímavý podezřelý, ať už spáchal prózu, poezii, grafiku knih, či literární adaptaci – nám nikdy nic neunikne! 

Naše výslechy poslouchejte vždy ve středu od 19 hodin, až vás propustíme, zažijete opojení svobodou. Jsme totiž Liberatura! 

Pořad připravuje a moderuje: Karolína Demelová, Jonáš Zbořil

Historie pořadu:
Liberatura na Radiu Wave odstartovala 1. dubna 2009 – a David Zábranský s Karolínou Demelovou dokazovali každou středu až do března následujícího roku, že to nebyl jen aprílový fórek. Po skončení tohoto trochu italského studiového manželství si Karolína nějakou dobu užívala života single moderátorky, až nakonec propadla kouzlu jednoho ze svých hostů. Radio Wave posvětilo jejich svazek, a tak sdílí Karolína od listopadu 2011 mikrofony s Jonášem Zbořilem. 

Záznamy jednotlivých dílů najdete v iRádiu. 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas