Liberatura s Emilem Haklem

6. únor 2013
Liberatura

Ve světě české prózy je zase čas na skutečnou událost. Emil Hakl vydává nový román. Někdo oslavuje, protože miluje Haklovu briskní reflexi společnosti, kterou jako by jen tak vypouštěl mezi procházkami po hospodách a supermarketech. Někdo běduje, protože podle nich Hakl neumí fabulovat a místo toho píše deník. Koho bude víc po přečtení Skutečné události?

Emil Hakl sliboval po dokončení předchozích Pravidel směšného chování změnu stylu. Ta se nedostavila – přesto je Skutečná událost v mnoha ohledech jiná než ostatní díla. Kritika společnosti, kde všechny blízké drtí exekuce za nesplacené složenky, je tentokrát pořádně ostrá a má nečekané vyústění. Co Hakla tak naštvalo? Je terorismus a násilí jediným možným impulzem ke změně? A pomůže nám láska? O tom jsme si povídali 6. února od 17:00 v další Liberatuře s Emilem Haklem.

Emil Hakl (1958) je pseudonym známého českého spisovatele, který je lehce alergický na uvádění svého občanského jména. Po studiu na Konzervatoři Jaroslava Ježka vystřídal řadu zaměstnání, byl například knihovníkem, skladníkem, zvukařem či redaktorem. Je autorem básnických sbírek Rozpojená slova (1991) a Zkušební trylky z Marsu (2000), povídkových souborů Konec světa (2001) a O létajících objektech (2004); a románů Intimní schránka Sabriny Black (2002), Let čarodějnice (2008) a Pravidla směšného chování (2010). Za knihy O rodičích a dětech (2002) a Pravidla směšného chování (2010) získal Cenu Josefa Škvoreckého.

autoři: Karolína Demelová , Jonáš Zbořil
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka