Modeschau

Černý humor a perfektní plán: rozhovor s fotografkou Bárou Prášilovou

Perfekcionistka, která jednu fotku připravuje klidně tři týdny, a pak jen třikrát zmáčkne spoušť. Taková je Bára Prášilová, která vytváří poetické, hravě barevné a vtipné fotografické obrazy. Přinášíme rozhovor o módní fotografii, plakátech pro Národní...

Móda proti systému: Umění, šamanské rituály...

Pražskou UMPRUM letos opustila silná...

Pláštěnky s hravou duší a oblečení na míru...

Extravagantní, ale funkční pocta nafukovacím...

O pořadu

Modeschau

Čas vysílání: úterý 18:00; repríza pátek 05:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 
Veronika Ruppert připravuje Modeschau - Foto:  Český rozhlas

Veronika Ruppert připravuje ModeschauFoto:  Český rozhlas

Modeschau sleduje současnou českou návrhářskou scénu a módní průmysl. Přináší reportáže z nezávislých i mainstreamových událostí a rozhovory se studujícími i hotovými designéry, teoretiky, historiky i řemeslníky z oboru.

Natáčíme s fotografy, novináři a kurátory, kteří se české autorské módě věnují, podporují ji a posunují dál. Mapujeme český průmysl, lokální výrobu oděvů, bot, doplňků a všeho dalšího, co s módou souvisí. Fungujeme jako rádiová show v pravidelném vysílacím čase a jako online magazín na webu Radia Wave s navazujícím facebookovým profilem. Články z jednotlivých dílů pořadu najdete zde. 

Pořad připravuje a moderuje: Veronika Ruppert 

Veronika je novinářka a moderátorka Radia Wave. Vystudovala publicistiku na VOŠP a sociální a kulturní antropologii na FSV UK. Vedle Českého rozhlasu spolupracuje také s magazínem Blue Paper a dalšími českými médii, jako autorka článků, art direktorka a stylistka módních editorialů. Od roku 2012 je členkou České akademie designu, zasedá v porotě Diploma selection Designbloku a několik let byla součástí kurátorského týmu festivalu designSUPERMARKET. V posledních třech letech spolupracuje s neziskovým sdružením Elpida, pro které připravuje mezigenerační módní přehlídky, výstavy a workshopy. Od roku 2017 žije mezi Prahou a Chicagem. 

Historie pořadu:
Pořad Modeschau se na Radiu Wave vysílal od začátku fungování stanice vždy v sobotu od 11:00 do 12:00. Od začátku se soustředil na lokální módní návrháře, události a módní scénu. Přinášel rozhovory, reportáže a ankety. V roce 2014 se přestěhoval do nového vysílacího času, na úterý od 19:00 do 20:00, a k dosavadní náplni přidal mapování lokálního módního průmyslu prostřednictvím reportáží z českých fabrik. Aktuálně se vysílá v úterý od 18:00 do 19:00. 

Pořad připravuje a uvádí Veronika Ruppert (dříve Mayerová). Pořadem prošly jako spoluredaktorky scénografka Anna Mayerová, Lucie Cicalová (dnes Kotrbová), teoretička módy Jana Patočková a novinářka Ema Janáčková. 

Záznamy jednotlivých dílů najdete v iRádiu nebo JUKEBOXU! 

Pořad: Modeschau  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: úterý 18:00; repríza pátek 05:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace