Modeschau

Realita české módy: Noční můra pražské fashion bubble

Největší módní událostí je brněnský veletrh STYL a KABO. Nejznámějšími návrhářkami jsou Blanka Matragi a Beata Rajská. Takové jsou výsledky výzkumu největšího českého online obchodu s oblečením, který se rozhodl zmapovat situaci módy na českém a slovenském...

Skejt a móda: Trendy, síla osobností a velké...

Jak blízké a jak vzdálené jsou světy...

Fashion podzim 2015: Top události podle...

Léto končí a otevírá se podzimní sezona...

O pořadu

Modeschau

Čas vysílání: úterý 18:00; repríza čtvrtek 05:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 
Veronika Ruppert připravuje Modeschau - Foto:  Český rozhlas

Veronika Ruppert připravuje ModeschauFoto:  Český rozhlas

Modeschau sleduje současnou českou návrhářskou scénu a módní průmysl. Přináší reportáže z nezávislých i mainstreamových událostí a rozhovory se studujícími i hotovými designéry, teoretiky, historiky i řemeslníky z oboru.

Natáčíme s fotografy, novináři a kurátory, kteří se české autorské módě věnují, podporují ji a posunují dál. Mapujeme český průmysl, lokální výrobu oděvů, bot, doplňků a všeho dalšího co s módou souvisí. Fungujeme jako rádiová show v pravidelném vysílacím čase a jako online magazín na webu Radia Wave s navazujícím facebookovým profilem. Články z jednotlivých dílů pořadu najdete zde.  

Pořad připravuje a moderuje: Veronika Ruppert 

V roce 2011 byla Veronika Ruppert za Modeschau Radia Wave v porotě Shooting Fashion Stars Guardians, v roce 2012 v porotě talentové soutěže Start-Up na Mercedes Benz Prague Fashion Weekendu. Od roku 2012 má hlas ve výročních cenách Akademie designu České republiky, Czech Grand Design a v Cenách šéfredaktorů Designbloku.  

Historie pořadu:
Pořad Modeschau se na Radiu Wave vysílal od začátku fungování stanice vždy v sobotu od 11:00 do 12:00. Od začátku se soustředil na lokální módní návrháře, události a módní scénu. Přinášel rozhovory, reportáže a ankety. Vroce 2014 se přestěhoval do nového vysílacího času, úterý od 19:00 do 20:00 a k dosavadní náplni přidal mapování lokálního módního průmslu prostřednictvím reportáží z českých fabrik. Aktuálně se vysílá v úterý od 18:00 do 19:00.  

Pořad připravuje a uvádí Veronika Ruppert (dříve Mayerová). Pořadem prošly jako spolu redaktorky scénografka Anna Mayerová, Lucie Cicalová (dnes Kotrbová), teoretička módy Jana Patočková a novinářka Ema Janáčková.  

Záznamy jednotlivých dílů najdete v iRádiu nebo JUKEBOXU! 

Pořad: Modeschau  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: úterý 18:00; repríza čtvrtek 05:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas