Modeschau2. února  2013 v 11:00  

S fotografem Michalem Pudelkou a designérkou Hanou Zárubovou

Fotka od Michala Pudelky - Foto: Michal Pudelka

Fotka od Michala PudelkyFoto: Michal Pudelka

V Modeschau vám tentokrát představujeme fotografa Michala Pudelku, kterého můžete znát třeba z online magazínu Anonym. Jeho ironické módní fotografie pulzují tvůrčí energií. Druhý rozhovor patří designérce Haně Zárubové, která je opakovaně nominovaná na cenu Czech Grand Design. Letos je ve finále vedle čerstvých jmen jako Miro Sabo nebo Pavel Brejcha Line. Hany Zárubové jsme se ptali na kolekci Pantono, přehlídku této řady na Designbloku a na názor na ceny Czech Grand Design.

Fotka od Michala Pudelky - Foto: Michal Pudelka

Fotka od Michala PudelkyFoto: Michal Pudelka

Michal Pudelka je okouzlující osoba, která pulzuje tvůrčí energií. Jeho fotografie patří k těm, které vám uvíznou v hlavě. Má velmi specifický rukopis, své fotky předem skicuje a často pro ně navrhuje a šije oděvy. Úzce při tom spolupracuje se svou produkční a múzou Katarínou, se kterou také přišel na rozhovor do jedné příjemné dejvické cukrárny. Mluvili jsme o tom, co, proč a jak Michal fotí, jaká práce ho nejvíc posunula, jak přemýšlí o módní a jak o umělecké fotografii. 

 

S fotografem Michalem Pudelkou

Vložit na svůj web

Hana Zarubova- kolekce Pantono na Designbloku 2012 - Foto: oficiální web Hany Zárubové

Hana Zarubova- kolekce Pantono na Designbloku 2012Foto: oficiální web Hany Zárubové

Hana Zárubová je absolventka VŠUP, která se od roku 2007 pravidelně objevuje v nominacích Czech Grand Design. Ocenění Módní designér roku získala v roce 2010 za kolekce fix-you a no.kolo. Dlouhodobě spolupracuje s grafikem Štěpánem Malovcem. Pohybuje se ve střídmé barevnosti bílé, šedé a černé a ve střihových řešeních se drží základních geometrických tvarů. Od začátku přichází s různými řešeními kruhu a čtverce. Tady si můžete poslechnout rozhovor z roku 2010, kdy se Hana Zárubová se Štěpánem Malovcem rozhodli otevřít studio na Jánském vršku v Praze. Právě tam jsme natáčeli i minulý týden o aktuální kolekci Pantono, přehlídce na Designbloku 2012 a cenách Czech Grand Design. 

 

S designerkou Hanou Zárubovou

Vložit na svůj web

Playlist:
Wavves – Demon To Lean On (Mom + Pop)
Autre Ne Veut – Play By Play (Mexican Summer)
Sky Ferreira – Everything Is Embarrassing, Krystal Klear Remix (EMI)
Drifter – None Else (uns.)
Gambles – Safe Side (uns.)
Gorgon City – Athena (Black Butter)
Coma – Hoooooray (Kompakt)
Somepling – ThirdCriminal (Ten Million Sounds) 

Pořad: Modeschau  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: úterý 18:00; repríza čtvrtek 05:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 18. května  2015 v 18:00     Audio  rubrika: Modeschau

  Modeschau o Prague Design Weeku a novojičínské továrně Tonak

  Oděv, doplňky, šperk, ale třeba i dýchající objekty nebo funkcionalistické rakve. Poslechněte si o druhém Prague Design Weeku, který byl poměrně skoupý na módu, ale ukázal zajímavé spektrum současného designu. V druhé...

   
 • 5. května  2015 v 18:00     FotogalerieAudio  rubrika: Modeschau

  Ku*dy Crew: Výšivka jako společenská kritika

  Slovenská iniciativa zaměřená na radikální vyšívání vznikla v roce 2010. Inspirovaná australskou skupinou Radical Cross Stitch začala vyšívat křížkovou technikou krátké ironické slogany, které se kriticky vymezují vůči... „Němala provokovať“, podle které se jmenuje i aktuální výstava v galerii Artwall v Praze.

   
 • 28. dubna  2015 v 18:00     Audio  rubrika: Modeschau

  Zahrádka v Pokojíku, první Zlín Design Week a motorkáři z Tlumačova

  Přinášíme reportáže ze zahradnického pop upu v brněnském butiku Pokojík, z prvního zlínského Design Weeku i z lokálního módního průmyslu: tentokrát z výroby motorkářského oblečení Psí Hubík v Tlumačově.

   

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas