Modeschau7. března  2017 v 18:00  

Workshop Hladce Obrace: Pletení jako společenská událost

Vyšívaný Totoro na workshopu Hladce Obrace - Foto:  Krystof Kalina Photography

Vyšívaný Totoro na workshopu Hladce ObraceFoto:  Krystof Kalina Photography

Jak vnímá tradiční ruční práce mladá generace? Pletení nebo háčkování je zábavná příležitost k setkání s novými lidmi. „Byla to moje první zkušenost s ruční prací. Bavilo mě to jako společenská událost, rozhodně si ale teď nepůjdu koupit vlnu a nezačnu plést sama po večerech,“ popsala svoje dojmy studentka, která si na svetr vyšila efektní motivy oka a třásní.

Vyšívání plastických 3D motivů na svetry z druhé ruky vedla na třetím workshopu Hladce Obrace designérka Tereza Rosálie Kladošová. Jedna z nejmladších účastnic si pod jejím vedením vyšila svého animovaného hrdinu Totora a vznikla i řada dalších vtipných motivů. Věkové rozpětí bylo od šesti do ...sáti let a vedle úplných základů pletení, které zájemce učila Anna Kubik z RandomArt, si návštěvníci a návštěvnice pletli čelenky, šály a čepice s Janou Mikešovou. Už tradičně se také trénovaly špičky, paty nebo pružná zakončení ponožek se zkušenými pletařkami z projektu Ponožky od babičky.  

Workshop Hladce Obrace - Foto:  Krystof Kalina Photography

Někteří se workshopu účastnili už podruhé nebo potřetí. Přišli jak velmi zkušení pletaři, tak úplní amatéři. Ve vzdušném prostoru Studia Hrdinů ve Veletržním paláci panovala přátelská a otevřená atmosféra, předávaly se zkušenosti s ručními pracemi, ale i příběhy ze života. Poslechněte si, co a jak se pletlo a vyšívalo, a nahlédněte do fotogalerie tu. Pokud chcete mít přehled o dalších akcích, které pro vás Modeschau ve spolupráci s neziskovým sdružením Elpida připravuje, sledujte nás i nadále. Další velké pletení a háčkování s babičkami a návrhářkami pro vás chystáme zase na podzim a těšíme se na něj už teď! 

Playlist: 

Drake – Controlla, KKing Kong Bootleg
Vhoor – Malar_Solta
Caju & Castanha – Besouro Manganga, Furmigadub Bootleg
DJ Missdevana – Brass, Dreem Tran's Bootleg
Dbk x Regent x Rozi – Down
Lsdxoxo – Aquecimento Do Evanescence
Age reform – pulling hair mastered_1
Sky H1 x Nunu – I Thnik Loud, Why be blend  

Pořad: Modeschau  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: úterý 18:00; repríza pátek 05:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace