On air16. dubna  2010 v 00:00  

DNEŠNÍ PROGRAMOVÉ TIPY

Josef Hnízdil, Persona 2., 2010, olej na plátně , 200 x 220 cm - Foto: Press kit

Josef Hnízdil, Persona 2., 2010, olej na plátně , 200 x 220 cmFoto: Press kit

ODPOLEDNÍ SESSION (13:00 - 17:00)
Retrospektivní výstava malíře Josefa Hnízdila, jejíž lakonický název v sobě skrývá šifru umělcova celoživotního usilování o návrat k malbě v době, kdy se v celosvětovém měřítku do popředí prosazují jiné formy výtvarného umění. Jeho snažení se opírá o víru, že přestože nová média a nové technologie otvírají nové možnosti a posouvají horizont vizuálního projevu jiným směrem, klasickou malbu coby intimní, bezprostřední a jedinečný projev umění nelze nahradit.
Josef Hnízdil bude hostem dnešní Odpolední session mezi 15 a 16 hodin. 

FRIDAY RIPPLE (17:00 - 19:00)
It's that time again: a global mix of alternative tunes from all over the planet. Hip hop, electronics and guitars from Africa, the Middle East, the Americas and more. 

La Coka Nostra - Foto: Press kit

La Coka NostraFoto: Press kit

BEATCASE (19:00 - 21:00)
V úterý 20. dubna se v Praze představí jedna z neprotěžovanějších hiphopových part současnosti - La Coka Nostra. A to je také pádný důvod zodpovědět si otázku proč v této partě společně řádí Everlast a Danny Boy z House of Pain a Ill Bill z Non Phixion. V Beatcase si připomeneme důležité momenty tohoto seskupení a kromě toho i hity z jejich předchozích projektů. 

UNIVERSUM (21:00 - 22:00)
Jak se volí král majálesu? A kdo jsou letošní pražští kandidáti na tenhle studentský titul? To se dozvíte společně s aktuálními informacemi především z akademické půdy a podrobnostmi o nadcházejícím festivalu studentů Vyšší odborné školy publicistiky Všemi směry v pátek večer v Universu. Pořadem vás tentokrát provede Pavel Cyprich. 

Alex Fish - Foto: Miloš Michálek

Alex FishFoto: Miloš Michálek

WAVESOUND (22:00 - 24:00)
Páteční večer na bude opět patřit příznivcům nezávislé elektronické hudby a opět bude rozdělen do dvou částí. V té první se o vaše uši postará Alex Fish, který připravil hodinový mix napěchovaný aktuální produkcí světových netlabelů a v druhé části si jeden takový samostatně představíme. Pod lupu se dostane 6 let fungující netlabel Taktalsmittel, u kterého můžete najít velmi rozmanitou škálu stylů. Od housu, minimalu a techna, až po downtemto, breakbeat nebo abstrakci. To vše vám přiblíží druhá část pořadu Wavesound. 

Autor:  Radio Wave

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace