Šídlo & Gebrian: Za klábosení na síti se neplatí

5. duben 2013

Šest tisíc na Twitteru a pět tisíc na Facebooku, takovým počtem followerů se mohou pochlubit komentátor Hospodářských novin Jindřich Šídlo a architekt Adam Gebrian. Jakou cenu pro ně má jeden takový odběratel a jak důležité je pro ně jejich množství? Nijak zásadní, alespoň dokud se u nás za příspěvky na sociálních sítích nezačne platit, jak řekl v rozhovoru první jmenovaný.

Na internetu lze nalézt několik obecných rad, jak si udržet takový trvalý příliv followerů. Nepsat jen o sobě a své práci, zapojit se do komentářů a především klást důraz na vtipnost. Proč v těchto předpokladech oba naši hosté selhávají? Jak změnila komunikaci na sociálních sítích hanlivá poznámka Jindřicha Šídla o čínské velvyslankyni? A jaký dopad mělo šíření wi-fi na návštěvníky českých hospod? Poslechněte si v rozhovoru.

autor: Jakub Krásný
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.