FAMU a izraelská Sapir College organizují společné workshopy pro mladé filmaře

18. červen 2015

„Letošním úkolem během česko-izraelského studentského workshopu bylo natočit dokumentární film o lidech, kteří jsou v tíživé sociální situaci a stojí na okraji společnosti. V Izraeli jsme natáčeli na několika místech v blízkosti pásma Gazy. Třeba v okolí velké farmaceutické továrny, jejíž okolí je velice znečištěné a žijí v něm pouze chudí beduíni,“ popisuje letošní náplň workshopu, na kterém spolupracují FAMU a izraelská filmová škola Sapir College, jedna z účastnic Hanka Nováková.

Druhá část workshopu probíhala v České republice. Tady národnostně smíšené týmy studentů natáčely mezi chudými lidmi na Ostravsku. Výsledné filmy budou určitě k vidění na letošním Famufestu. Poslechněte si víc o česko-izraelských filmových workshopech v rozhovoru s jejich absolventkami Hankou Novákovou a Petrou Nesvačilovou tady.

O spolupráci FAMU a Sapir College mluvil přímo s jedním ze zakladatelů Avnerem Faingulerntem redaktor Šimon Holý, a to během Cinema South Festivalu v Izraeli. Poslechněte si rozhovor o historii spolupráce českých a izraelských filmařů tady.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.