Scéna s MaryC

Uvědomělost, onanie i progresivní beaty. Hiphopové novinky ke stažení zdarma

Nejenom pirátství, ale i legálně dostupná hudba zdarma by mohla být potenciálním terčem velkých labelů. Tvrdí to Free Radio Alliance, asociace asi 1500 vysílacích subjektů USA. Ve svém prohlášení pro Digital News upozorňují, že velké labely vyhlásily...

Stahujte Kreaton sample pack

Scéna s MaryC slaví čtyři roky a Kreaton...

Očekávané projekty velkých osobností rapové...

Vypadá to, že se letos dočkáme mnoha...

O pořadu

Scéna s MaryC

Čas vysílání: pondělí 22:00; repríza sobota 03:00  |  Délka pořadu: 120 minut  
 
MaryC - Foto:  Český rozhlas

MaryCFoto:  Český rozhlas

Peace Unity, Love, Having Fun ... Creativity and Transformation! Kruton představuje hudbu, která mluví jazykem rapu, tedy hip hop, jeho kořeny, ale také současné proměny a nové směry. Hudbu a nové zvuky pro vás vybírá, playlist sestavuje a komentuje badatelka v oblasti groovu MaryC. Dříve Kruton, od ledna 2014 Scéna s MaryC.

Aktuálnost a otevřenost
Většinu playlistu tvoří to nejnovější z rapu, soulu, R'n'B a elektroniky, proto si pořad vymyslel škatulku křupavý hip hop a groovy budoucnosti. Kontext je důležitý, a tak se často srovnává, připomínají se kořeny a rozkládá se na samply. Scénu reprezentují 4 uši, které toho stihnou poslechnout mnoho a jsou otevřeny novým zvukům i myšlenkám. 

Rozhovory
Pátým elementem hip hopu je "knowledge" a to na Scéně s MaryC nesmí chybět. MaryC se ráda učí, a proto se ptá zkušených, odvážných i šílených. Minimálně jednou měsíčně tedy prezentuje rozhovor s nějakou výraznou osobností české nebo zahraniční hudební scény. V minulosti to byli například Suzi Analogue, Portformat, The Clonious, Homeboy Sandman, Hezekiah, Serengeti, Paul White, The Purist, B. Lewis & Miles Bonny, Napszyklat, Shabazz Palaces, Clipping, Submerse, Burney MC, Radimo, Bonus, Kyklos Galaktikos, label Ty Nikdy anebo James Bartlett z muzea MoCADA, protože vizuální stránku – módu, videoklipy a obaly desek – je třeba také zkoumat. 

KREATON
Dvakrát měsíčně je na Scéně Kreaton, který radí hudebním tvůrcům. Tuto speciální relaci o hudebním hardwaru a softwaru připravuje společně s MaryC rapper, producent a grafik Bonus aka Martin Tvrdý. Jednou měsíčně je Kreaton diskuzní, zve si hosty a otevírá témata, která většinou hudební scénu rozdělují. Kreaton připravuje také video blog.
Dalšími členy KRU jsou grafický designér a DJ Zerwox z kolektivu Okolo, pravidelný host specializující se na temný a nemocný hip hop, a kreslíř Radim Lisa, autor plastelínových portrétů hostů roku 2012. 

Tvořivost a změna
Scéna s MaryC má ve znaku rozvlněný minisyntezátor měnící se do tvaru Rubikovy kostky a slavný „Rhythm Composer“ Roland TR-808. Hledá totiž hravý a kreativnější přístup k hudební tvorbě a věří, že hudba může být nástrojem změny. 

Připojte se k naší KRU. Posílejte svou hudbu, tipy, otázky i komentáře na e-mail nebo Facebook. Těšíme se na vás. 

Pořad připravuje a moderuje: MaryC 

Historie pořadu: Pořad vysíláme od února 2011. Nahradil hiphopový pořad The Best Damn Rap Show, který připravoval hudební publicista Affro, DJ Tuco a EmDee. V lednu 2014 se Kruton přejmenoval na Scénu s Mary C. 

Záznamy starších dílů najdete v našem JUKEBOXU! 

Autor:   MaryC
Pořad: Scéna s Mary C  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: pondělí 22:00; repríza sobota 03:00  |  Délka pořadu: 120 minut  
 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas